Sari la conținut
FirmoscopFirmeCălărași › DAIARAN CONF S.R.L.

DAIARAN CONF S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Mun. Călăraşi
CUI 39946005 · J51/574/2018
Fără probleme găsite Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DAIARAN CONF S.R.L.
CUI 39946005
Nr. Reg. Comerțului J51/574/2018
Sediu social Prl. Bucureşti, bl. D6, et. PARTER, Mun. Călăraşi, 910125
Telefon 0788888304

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

MOISE ZANFIR DANIEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.10.2018
CAEN4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DAIARAN CONF S.R.L. după CUI 39946005 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
327.086 lei
+24.0% vs 2024
Profit net 2025
17.892 lei
+120.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.5%
Față de sectorpeste 57% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.028 de firme din Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 81% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.199 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 30.386 lei30K lei20182019: 224.452 lei224K lei20192020: 197.605 lei198K lei20202021: 205.468 lei205K lei20212022: 223.299 lei223K lei20222023: 225.076 lei225K lei20232024: 264.504 lei265K lei20242025: 327.086 lei327K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 327.086 lei 17.892 lei 3
2024 264.504 lei 8.134 lei 3
2023 225.076 lei 18.573 lei 3
2022 223.299 lei 13.725 lei 3
2021 205.468 lei 172 lei 3
2020 197.605 lei -1.767 lei 3
2019 224.452 lei 25.133 lei 2
2018 30.386 lei 1.370 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 72 zile−13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,47%+2,39 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,49%−5,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,3×+0,24 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,77×−0,17 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 21,45%+9,04 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,12%+5,74 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,51%+5,06 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 109.029 lei+20.861 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,22×+0,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,29×+0,7 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 111 zile−30 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,3%+3,23 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.331 din 6.708 firme active cu bilanț depus (CAEN 4719)
Vechime relativămai veche decât 18% dintre cele 15.034 firme active din sector
SectorCAEN 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DAIARAN CONF S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DAIARAN CONF S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DAIARAN CONF S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DAIARAN CONF S.R.L., cu sediul în Mun. Călăraşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 39946005, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J51/574/2018. Firma a fost înființată la data de 2 octombrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

La ultima verificare, DAIARAN CONF S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 327.086 lei și un rezultat net de 17.892 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DAIARAN CONF S.R.L.?

DAIARAN CONF S.R.L. (CUI 39946005) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DAIARAN CONF S.R.L. în sectorul său?

DAIARAN CONF S.R.L. ocupă locul 1.331 din 6.708 firme active cu bilanț depus în CAEN 4719 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DAIARAN CONF S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DAIARAN CONF S.R.L. este mai veche decât 18% dintre cele 15.034 firme active cu CAEN 4719.

Este DAIARAN CONF S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare DAIARAN CONF S.R.L. (CUI 39946005) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DAIARAN CONF S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DAIARAN CONF S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DAIARAN CONF S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DAIARAN CONF S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DAIARAN CONF S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, DAIARAN CONF S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DAIARAN CONF S.R.L.?

În anul 2025, DAIARAN CONF S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 327.086 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DAIARAN CONF S.R.L.?

Firmoscop analizează DAIARAN CONF S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Călăraşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Călărași →

Mergi mai departe

Firme din Călărași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.