Sari la conținut
FirmoscopFirmeGiurgiu › MC REAL TEXTIL S.R.L.

MC REAL TEXTIL S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Sat Stăneşti Com. Stăneşti
CUI 39992010 · J52/693/2018
Verifică înainte Re-verificat · 18 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MC REAL TEXTIL S.R.L.
CUI 39992010
Nr. Reg. Comerțului J52/693/2018
Sediu social Str. Principală nr. 54, Sat Stăneşti Com. Stăneşti, jud. GIURGIU, 87215
Telefon 0214602292

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 18 august 2026.

Reprezentanți

JIROŞ CRISTIAN-MIHAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.10.2018
CAEN1419 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 18 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 18 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 18 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 18 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 18 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 18 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MC REAL TEXTIL S.R.L. după CUI 39992010 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 36/100
Cifră de afaceri 2025
4.200 lei
-70.0% vs 2024
Profit net 2025
-3.221 lei
-342.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-76.7%
Mărime față de sector0 angajați · peste 4% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 272 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital13.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 3.179 lei3.179 lei20192020: 1.507 lei1.507 lei20202021: 2.680 lei2.680 lei20212022: 27.908 lei28K lei20222023: 11.614 lei12K lei20232024: 14.158 lei14K lei20242025: 4.200 lei4.200 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.200 lei -3.221 lei 0
2024 14.158 lei -728 lei 0
2023 11.614 lei -15.268 lei 0
2022 27.908 lei 16.074 lei 0
2021 2.680 lei 2.411 lei
2020 1.507 lei 1.596 lei
2019 3.179 lei 2.633 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4.236 zile+3.137 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3.536 zile+2.690 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -76,69%−71,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 94,85%+6,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,05×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 13,22×+7,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -87,38%−76,84 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -6,27%−4,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 7,17%−7,21 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,08×−0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,81×−1,71 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 450 zile+305 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -46,11%−40,59 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 284 din 362 firme active cu bilanț depus (CAEN 1419)
Vechime relativămai veche decât 32% dintre cele 830 firme active din sector
SectorCAEN 1419 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MC REAL TEXTIL S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MC REAL TEXTIL S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MC REAL TEXTIL S.R.L., cu sediul în Sat Stăneşti Com. Stăneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 39992010, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J52/693/2018. Firma a fost înființată la data de 12 octombrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. (CAEN 1419).

La ultima verificare, MC REAL TEXTIL S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.200 lei și un rezultat net de -3.221 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 18 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MC REAL TEXTIL S.R.L.?

MC REAL TEXTIL S.R.L. (CUI 39992010) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 18 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă MC REAL TEXTIL S.R.L. în sectorul său?

MC REAL TEXTIL S.R.L. ocupă locul 284 din 362 firme active cu bilanț depus în CAEN 1419 (Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MC REAL TEXTIL S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MC REAL TEXTIL S.R.L. este mai veche decât 32% dintre cele 830 firme active cu CAEN 1419.

Este MC REAL TEXTIL S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MC REAL TEXTIL S.R.L. (CUI 39992010) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MC REAL TEXTIL S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MC REAL TEXTIL S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MC REAL TEXTIL S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MC REAL TEXTIL S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MC REAL TEXTIL S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MC REAL TEXTIL S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MC REAL TEXTIL S.R.L.?

În anul 2025, MC REAL TEXTIL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.200 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MC REAL TEXTIL S.R.L.?

Firmoscop analizează MC REAL TEXTIL S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Giurgiu →

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 18 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.