Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › MINVI SOFTWARE S.R.L.

MINVI SOFTWARE S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 40062258 · J2018004866122
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MINVI SOFTWARE S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40062258
Nr. Reg. Comerțului J2018004866122
Sediu social Str. Scorţarilor nr. 12, ap. 66, Mun. Cluj-Napoca, 400186

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

NEAGOE MIHAIL VIOREL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.10.2018
CAEN6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MINVI SOFTWARE S.R.L. după CUI 40062258 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
430.011 lei
-12.0% vs 2024
Profit net 2025
342.106 lei
-16.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă79.6%
Față de sectorpeste 81% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 26.728 lei27K lei20182019: 278.834 lei279K lei20192020: 267.267 lei267K lei20202021: 334.273 lei334K lei20212022: 374.126 lei374K lei20222023: 354.302 lei354K lei20232024: 488.739 lei489K lei20242025: 430.011 lei430K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 430.011 lei 342.106 lei 1
2024 488.739 lei 407.600 lei 1
2023 354.302 lei 294.323 lei 1
2022 374.126 lei 327.502 lei 1
2021 334.273 lei 297.999 lei 1
2020 267.267 lei 233.410 lei 1
2019 278.834 lei 245.061 lei 1
2018 26.728 lei 25.926 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 45 zile−5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 260 zile−11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 79,56%−3,84 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 13,39%−0,73 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,47×+0,39 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,15× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,93% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 86,55%+0,72 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 86,61%+0,73 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 430.011 lei−58.728 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,09×+0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 470,55%−164,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.334 din 14.239 firme active cu bilanț depus (CAEN 6210)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 25.865 firme active din sector
SectorCAEN 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MINVI SOFTWARE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MINVI SOFTWARE S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MINVI SOFTWARE S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MINVI SOFTWARE S.R.L., cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 40062258, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018004866122. Firma a fost înființată la data de 26 octombrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

La ultima verificare, MINVI SOFTWARE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 430.011 lei și un rezultat net de 342.106 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MINVI SOFTWARE S.R.L.?

MINVI SOFTWARE S.R.L. (CUI 40062258) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MINVI SOFTWARE S.R.L. în sectorul său?

MINVI SOFTWARE S.R.L. ocupă locul 5.334 din 14.239 firme active cu bilanț depus în CAEN 6210 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MINVI SOFTWARE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MINVI SOFTWARE S.R.L. este mai veche decât 83% dintre cele 25.865 firme active cu CAEN 6210.

Este MINVI SOFTWARE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MINVI SOFTWARE S.R.L. (CUI 40062258) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MINVI SOFTWARE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MINVI SOFTWARE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MINVI SOFTWARE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MINVI SOFTWARE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MINVI SOFTWARE S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MINVI SOFTWARE S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MINVI SOFTWARE S.R.L.?

În anul 2025, MINVI SOFTWARE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 430.011 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MINVI SOFTWARE S.R.L.?

Firmoscop analizează MINVI SOFTWARE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.