Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › OXTRADE CONTRACT S.R.L.

OXTRADE CONTRACT S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Sat Corunca Com. Corunca
CUI 40100084 · J2018001664260
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire OXTRADE CONTRACT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40100084
Nr. Reg. Comerțului J2018001664260
Sediu social G CORUNCA nr. 420A, Sat Corunca Com. Corunca, jud. MUREŞ, 547367

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ZAHARIA CĂTĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.11.2018
CAEN3315 · Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută OXTRADE CONTRACT S.R.L. după CUI 40100084 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
8.750.650 lei
+25.0% vs 2024
Profit net 2025
1.050.728 lei
+23.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.0%
Datorii / capital1.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 232.830 lei233K lei20182019: 3.716.505 lei3,7 mil. lei20192020: 3.346.353 lei3,3 mil. lei20202021: 7.205.946 lei7,2 mil. lei20212022: 6.927.131 lei6,9 mil. lei20222023: 5.979.776 lei6,0 mil. lei20232024: 6.992.033 lei7,0 mil. lei20242025: 8.750.650 lei8,8 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 8.750.650 lei 1.050.728 lei 32
2024 6.992.033 lei 850.024 lei 27
2023 5.979.776 lei 457.745 lei 26
2022 6.927.131 lei 851.194 lei 19
2021 7.205.946 lei 1.456.533 lei 27
2020 3.346.353 lei 387.699 lei 22
2019 3.716.505 lei 522.897 lei 15
2018 232.830 lei 60.597 lei 12

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 83 zile+24 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 106 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,01%−0,15 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 64,63%+16,31 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,55×−0,52 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,83×+0,9 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 96,95%+26,3 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 34,29%−2,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 35,37%−16,31 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 273.458 lei+14.494 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,86×−0,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 264,18×−567,91 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 17,13% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 20 din 317 firme active cu bilanț depus (CAEN 3315)
Vechime relativămai veche decât 50% dintre cele 510 firme active din sector
SectorCAEN 3315 · Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume11
Dintre care radiate (închise)6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru OXTRADE CONTRACT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți OXTRADE CONTRACT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru OXTRADE CONTRACT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

OXTRADE CONTRACT S.R.L., cu sediul în Sat Corunca Com. Corunca, are codul unic de înregistrare (CUI) 40100084, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018001664260. Firma a fost înființată la data de 5 noiembrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile (CAEN 3315).

La ultima verificare, OXTRADE CONTRACT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.750.650 lei și un rezultat net de 1.050.728 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are OXTRADE CONTRACT S.R.L.?

OXTRADE CONTRACT S.R.L. (CUI 40100084) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă OXTRADE CONTRACT S.R.L. în sectorul său?

OXTRADE CONTRACT S.R.L. ocupă locul 20 din 317 firme active cu bilanț depus în CAEN 3315 (Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile), după cifra de afaceri.

Cât de veche este OXTRADE CONTRACT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

OXTRADE CONTRACT S.R.L. este mai veche decât 50% dintre cele 510 firme active cu CAEN 3315.

Este OXTRADE CONTRACT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare OXTRADE CONTRACT S.R.L. (CUI 40100084) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este OXTRADE CONTRACT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, OXTRADE CONTRACT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în OXTRADE CONTRACT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru OXTRADE CONTRACT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este OXTRADE CONTRACT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, OXTRADE CONTRACT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a OXTRADE CONTRACT S.R.L.?

În anul 2025, OXTRADE CONTRACT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 8.750.650 lei și un număr mediu de 32 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu OXTRADE CONTRACT S.R.L.?

Firmoscop analizează OXTRADE CONTRACT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.