Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › RACOTEX EXECUTION S.R.L.

RACOTEX EXECUTION S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Orş. Luduş
CUI 40166348 · J2018001770268
Fără probleme găsite Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RACOTEX EXECUTION S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40166348
Nr. Reg. Comerțului J2018001770268
Sediu social Str. Tîmplarilor nr. 4-13, Orş. Luduş, jud. MUREŞ

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

RACOVIȚAN IOAN ANDREI · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.11.2018
CAEN2553 · Operațiuni de mecanică generală
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RACOTEX EXECUTION S.R.L. după CUI 40166348 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.395.095 lei
-5.0% vs 2024
Profit net 2025
47.843 lei
+26.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.4%
Față de sectorpeste 34% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.415 de firme din Operațiuni de mecanică generală care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 10,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 46% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.480 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 63.637 lei64K lei20192020: 1.169.046 lei1,2 mil. lei20202021: 1.646.315 lei1,6 mil. lei20212022: 2.212.335 lei2,2 mil. lei20222023: 1.667.772 lei1,7 mil. lei20232024: 1.469.834 lei1,5 mil. lei20242025: 1.395.095 lei1,4 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.395.095 lei 47.843 lei 2
2024 1.469.834 lei 37.887 lei 3
2023 1.667.772 lei 60.784 lei 4
2022 2.212.335 lei 76.647 lei 4
2021 1.646.315 lei 41.261 lei 4
2020 1.169.046 lei 17.829 lei 3
2019 63.637 lei -1.948 lei 1
2018 -2.841 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 41 zile−5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 4 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,43%+0,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 49,47%−0,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,02× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,23×−0,23 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 37,12%+7,06 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,94%+4,61 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 40,26%+5,9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 697.548 lei+207.603 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,36×+0,35 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 845,51×+409,62 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,09%+1,06 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 356 din 1.010 firme active cu bilanț depus (CAEN 2553)
Vechime relativămai veche decât 51% dintre cele 1.469 firme active din sector
SectorCAEN 2553 · Operațiuni de mecanică generală →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)17
Valoare totală (2024–2026)29.833 lei

Cumpărători: ORASUL LUDUS (Primaria Orasului Ludus), COMUNA CUCI, SPITALUL ORASENESC "DR. VALER RUSSU" LUDUS

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RACOTEX EXECUTION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RACOTEX EXECUTION S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RACOTEX EXECUTION S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RACOTEX EXECUTION S.R.L., cu sediul în Orş. Luduş, are codul unic de înregistrare (CUI) 40166348, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018001770268. Firma a fost înființată la data de 15 noiembrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2553).

La ultima verificare, RACOTEX EXECUTION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.395.095 lei și un rezultat net de 47.843 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RACOTEX EXECUTION S.R.L.?

RACOTEX EXECUTION S.R.L. (CUI 40166348) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RACOTEX EXECUTION S.R.L. în sectorul său?

RACOTEX EXECUTION S.R.L. ocupă locul 356 din 1.010 firme active cu bilanț depus în CAEN 2553 (Operațiuni de mecanică generală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RACOTEX EXECUTION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

RACOTEX EXECUTION S.R.L. este mai veche decât 51% dintre cele 1.469 firme active cu CAEN 2553.

Este RACOTEX EXECUTION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare RACOTEX EXECUTION S.R.L. (CUI 40166348) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RACOTEX EXECUTION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RACOTEX EXECUTION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RACOTEX EXECUTION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RACOTEX EXECUTION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RACOTEX EXECUTION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, RACOTEX EXECUTION S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RACOTEX EXECUTION S.R.L.?

În anul 2025, RACOTEX EXECUTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.395.095 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RACOTEX EXECUTION S.R.L.?

Firmoscop analizează RACOTEX EXECUTION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.