Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › ADMINSTEL PRAM S.R.L.

ADMINSTEL PRAM S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 40190206 · J40/16749/2018
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ADMINSTEL PRAM S.R.L.
CUI 40190206
Nr. Reg. Comerțului J40/16749/2018
Sediu social Bld. Camil Ressu nr. 15, bl. 57, sc. 1, ap. 21, CAMERA 2, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 31733

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

NICOLAE MARIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.11.2018
CAEN4321 · Lucrări de instalații electrice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ADMINSTEL PRAM S.R.L. după CUI 40190206 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
21.904 lei
+82.0% vs 2024
Profit net 2025
7.921 lei
+140.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă36.2%
Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.030 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 2.312 lei2.312 lei20192020: 3.150 lei3.150 lei20202021: 4.784 lei4.784 lei20212022: 12.000 lei12K lei20222023: 20.070 lei20K lei20232024: 12.005 lei12K lei20242025: 21.904 lei22K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 21.904 lei 7.921 lei 1
2024 12.005 lei 3.297 lei
2023 20.070 lei 4.586 lei
2022 12.000 lei 7.263 lei
2021 4.784 lei 2.333 lei
2020 3.150 lei 1.520 lei
2019 2.312 lei 1.215 lei
2018 -13 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 13 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 92 zile+76 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 36,16%+8,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 3,38% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 29,55× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,04× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 34,56%+18,4 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 33,39%+17,23 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 96,62%−3,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 21.904 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,92×+0,33 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 74,33%+28,39 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8.313 din 9.842 firme active cu bilanț depus (CAEN 4321)
Vechime relativămai veche decât 53% dintre cele 17.103 firme active din sector
SectorCAEN 4321 · Lucrări de instalații electrice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume74
Dintre care radiate (închise)33

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ADMINSTEL PRAM S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ADMINSTEL PRAM S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ADMINSTEL PRAM S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ADMINSTEL PRAM S.R.L., cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 40190206, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/16749/2018. Firma a fost înființată la data de 21 noiembrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

La ultima verificare, ADMINSTEL PRAM S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21.904 lei și un rezultat net de 7.921 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ADMINSTEL PRAM S.R.L.?

ADMINSTEL PRAM S.R.L. (CUI 40190206) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ADMINSTEL PRAM S.R.L. în sectorul său?

ADMINSTEL PRAM S.R.L. ocupă locul 8.313 din 9.842 firme active cu bilanț depus în CAEN 4321 (Lucrări de instalații electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ADMINSTEL PRAM S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ADMINSTEL PRAM S.R.L. este mai veche decât 53% dintre cele 17.103 firme active cu CAEN 4321.

Este ADMINSTEL PRAM S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ADMINSTEL PRAM S.R.L. (CUI 40190206) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ADMINSTEL PRAM S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ADMINSTEL PRAM S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ADMINSTEL PRAM S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ADMINSTEL PRAM S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ADMINSTEL PRAM S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ADMINSTEL PRAM S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ADMINSTEL PRAM S.R.L.?

În anul 2025, ADMINSTEL PRAM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 21.904 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ADMINSTEL PRAM S.R.L.?

Firmoscop analizează ADMINSTEL PRAM S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.