Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › DATA PROCESSING ULTRA S.R.L.

DATA PROCESSING ULTRA S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Orş. Găeşti
CUI 40222332 · J2018001555157
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DATA PROCESSING ULTRA S.R.L.
CUI 40222332
Nr. Reg. Comerțului J2018001555157
Sediu social Str. Nicolae Titulescu nr. 157A, Orş. Găeşti, jud. DÂMBOVIŢA, 135200

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RADU DUMITRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.11.2018
CAEN6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DATA PROCESSING ULTRA S.R.L. după CUI 40222332 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
142.400 lei
-44.0% vs 2024
Profit net 2025
18.353 lei
-80.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.9%
Față de sectorpeste 27% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 3.102 de firme din Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 37,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.157 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 41.910 lei42K lei20192020: 89.456 lei89K lei20202021: 151.985 lei152K lei20212022: 94.050 lei94K lei20222023: 92.550 lei93K lei20232024: 253.250 lei253K lei20242025: 142.400 lei142K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 142.400 lei 18.353 lei 1
2024 253.250 lei 93.650 lei 3
2023 92.550 lei 74.223 lei 1
2022 94.050 lei 78.460 lei 1
2021 151.985 lei 133.591 lei 3
2020 89.456 lei 26.239 lei 2
2019 41.910 lei 28.752 lei 2
2018 -202 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 22 zile−218 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,89%−24,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 31,86%−32,1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,14×+1,58 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,47×−1,3 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,71%−1,03 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 67,26%+31,31 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 68,14%+32,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 142.400 lei+57.983 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,22×+4,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 11,25%−42,99 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.434 din 2.440 firme active cu bilanț depus (CAEN 6310)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 3.796 firme active din sector
SectorCAEN 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume83
Dintre care radiate (închise)48

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DATA PROCESSING ULTRA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DATA PROCESSING ULTRA S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DATA PROCESSING ULTRA S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DATA PROCESSING ULTRA S.R.L., cu sediul în Orş. Găeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 40222332, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2018001555157. Firma a fost înființată la data de 27 noiembrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN 6310).

La ultima verificare, DATA PROCESSING ULTRA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 142.400 lei și un rezultat net de 18.353 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DATA PROCESSING ULTRA S.R.L.?

DATA PROCESSING ULTRA S.R.L. (CUI 40222332) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DATA PROCESSING ULTRA S.R.L. în sectorul său?

DATA PROCESSING ULTRA S.R.L. ocupă locul 1.434 din 2.440 firme active cu bilanț depus în CAEN 6310 (Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DATA PROCESSING ULTRA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DATA PROCESSING ULTRA S.R.L. este mai veche decât 67% dintre cele 3.796 firme active cu CAEN 6310.

Este DATA PROCESSING ULTRA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare DATA PROCESSING ULTRA S.R.L. (CUI 40222332) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DATA PROCESSING ULTRA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DATA PROCESSING ULTRA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DATA PROCESSING ULTRA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DATA PROCESSING ULTRA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DATA PROCESSING ULTRA S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, DATA PROCESSING ULTRA S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DATA PROCESSING ULTRA S.R.L.?

În anul 2025, DATA PROCESSING ULTRA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 142.400 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DATA PROCESSING ULTRA S.R.L.?

Firmoscop analizează DATA PROCESSING ULTRA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.