Sari la conținut
FirmoscopFirmeTulcea › ROCONS MINI UTILAJE S.R.L.

ROCONS MINI UTILAJE S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Orş. Măcin
CUI 40288744 · J36/755/2018
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROCONS MINI UTILAJE S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40288744
Nr. Reg. Comerțului J36/755/2018
Sediu social Str. Ion Heliade Rădulescu nr. 44A, camera 1, Orş. Măcin, jud. TULCEA, 825300
Telefon 0741696416

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ODICA FLORIN-ALEXANDRU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.12.2018
CAEN4312 · Lucrări de pregătire a terenului
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROCONS MINI UTILAJE S.R.L. după CUI 40288744 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
1.543.792 lei
+42.0% vs 2024
Profit net 2025
107.626 lei
-62.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.0%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.808 de firme din Lucrări de pregătire a terenului care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 12,2%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 85% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.134 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 42.960 lei43K lei20192020: 22.500 lei23K lei20202021: 1.123.133 lei1,1 mil. lei20212022: 914.214 lei914K lei20222023: 1.022.690 lei1,0 mil. lei20232024: 1.085.029 lei1,1 mil. lei20242025: 1.543.792 lei1,5 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.543.792 lei 107.626 lei 5
2024 1.085.029 lei 286.423 lei 4
2023 1.022.690 lei 515.580 lei 1
2022 914.214 lei -68.334 lei 4
2021 1.123.133 lei 676.037 lei 3
2020 22.500 lei -70.571 lei 1
2019 42.960 lei 12.417 lei 1
2018 -130 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 106 zile−27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 21 zile−65 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,97%−19,43 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 76,63%+14,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,3×−0,3 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,17×+1,51 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 75,96%−44,26 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 18,34%−26,95 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 24,14%−13,53 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 308.758 lei+37.501 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,63×+0,91 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 24,75×−158,62 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 15 zile+13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,22%−35,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 297 din 2.821 firme active cu bilanț depus (CAEN 4312)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 5.622 firme active din sector
SectorCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROCONS MINI UTILAJE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROCONS MINI UTILAJE S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROCONS MINI UTILAJE S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROCONS MINI UTILAJE S.R.L., cu sediul în Orş. Măcin, are codul unic de înregistrare (CUI) 40288744, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J36/755/2018. Firma a fost înființată la data de 12 decembrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de pregătire a terenului (CAEN 4312).

La ultima verificare, ROCONS MINI UTILAJE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.543.792 lei și un rezultat net de 107.626 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROCONS MINI UTILAJE S.R.L.?

ROCONS MINI UTILAJE S.R.L. (CUI 40288744) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROCONS MINI UTILAJE S.R.L. în sectorul său?

ROCONS MINI UTILAJE S.R.L. ocupă locul 297 din 2.821 firme active cu bilanț depus în CAEN 4312 (Lucrări de pregătire a terenului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROCONS MINI UTILAJE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ROCONS MINI UTILAJE S.R.L. este mai veche decât 62% dintre cele 5.622 firme active cu CAEN 4312.

Este ROCONS MINI UTILAJE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROCONS MINI UTILAJE S.R.L. (CUI 40288744) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROCONS MINI UTILAJE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROCONS MINI UTILAJE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROCONS MINI UTILAJE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROCONS MINI UTILAJE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROCONS MINI UTILAJE S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ROCONS MINI UTILAJE S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROCONS MINI UTILAJE S.R.L.?

În anul 2025, ROCONS MINI UTILAJE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.543.792 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROCONS MINI UTILAJE S.R.L.?

Firmoscop analizează ROCONS MINI UTILAJE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Tulcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Tulcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.