Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L.

CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Mun. Piteşti
CUI 40318845 · J03/2754/2018
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40318845
Nr. Reg. Comerțului J03/2754/2018
Sediu social Str. Viilor nr. 4, bl. P14, sc. A, et. 1, ap. 6, Mun. Piteşti, jud. ARGEŞ, 110109

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.12.2018
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L. după CUI 40318845 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
422.000 lei
+91.0% vs 2024
Profit net 2025
137.951 lei
+158.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă32.7%
Față de sectorpeste 73% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 9.537 lei9.537 lei20192020: 5.380 lei5.380 lei20202021: 2.550 lei2.550 lei20212022: 138.200 lei138K lei20222023: 238.500 lei239K lei20232024: 221.000 lei221K lei20242025: 422.000 lei422K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 422.000 lei 137.951 lei 1
2024 221.000 lei 53.387 lei 1
2023 238.500 lei 105.176 lei 1
2022 138.200 lei 18.345 lei 1
2021 2.550 lei 209 lei 1
2020 5.380 lei 165 lei 1
2019 9.537 lei 1.599 lei 1
2018 -711 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 30 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 82 zile+7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 32,69%+8,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 20,18%−6,65 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,96×+1,23 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,25×−0,12 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,83%+0,28 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 79,68%+6,84 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 79,82%+6,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 422.000 lei+201.000 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,44×−0,58 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 48,39×−14,54 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 8 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 52,65%+19,07 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.699 din 32.082 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 44% dintre cele 67.209 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/2754/2018 → J03/2754/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J03/2754/2018 → J3/2754/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/2754/2018 → J03/2754/2018

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Mun. Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 40318845, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J03/2754/2018. Firma a fost înființată la data de 17 decembrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 422.000 lei și un rezultat net de 137.951 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L.?

CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L. (CUI 40318845) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 7.699 din 32.082 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 44% dintre cele 67.209 firme active cu CAEN 4120.

Este CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L. (CUI 40318845) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 422.000 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează CROS ENERGO CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.