Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › COSMIN CSM STYLE S.R.L.

COSMIN CSM STYLE S.R.L.

Înființată în 2018 · 7 ani vechime · Mun. Buzău
CUI 40338761 · J10/1449/2018
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COSMIN CSM STYLE S.R.L.
CUI 40338761
Nr. Reg. Comerțului J10/1449/2018
Sediu social Str. Constituţiei nr. 33, Mun. Buzău, 120002
Telefon 0761780091

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

CALCAN COSMIN-VALENTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.12.2018
CAEN9602 · Coafură și alte activități de înfrumusețare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COSMIN CSM STYLE S.R.L. după CUI 40338761 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 77/100
Cifră de afaceri 2025
316.021 lei
+46.0% vs 2024
Profit net 2025
8.743 lei
-77.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.8%
Față de sectorpeste 53% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 72% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital19.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 0 lei0 lei20182019: 0 lei0 lei20192021: 216.657 lei217K lei20212022: 224.084 lei224K lei20222023: 247.200 lei247K lei20232024: 216.936 lei217K lei20242025: 316.021 lei316K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 316.021 lei 8.743 lei 3
2024 216.936 lei 38.220 lei 2
2023 247.200 lei 34.669 lei 3
2022 224.084 lei -39.486 lei 5
2021 216.657 lei 31.337 lei 5
2019 0 lei -8.564 lei 0
2018 0 lei 0 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 206 zile+30 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 14 zile−11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,77%−14,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 95,22%+22,04 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,05×−0,32 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 19,92×+17,19 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 97,76%−1,72 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,67%−22,01 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 4,78%−22,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 105.340 lei−3.128 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,69×+0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 31,86×−14,07 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 11 zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,69%−19,19 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 345 din 6.571 firme active cu bilanț depus (CAEN 9602)
Vechime relativămai veche decât 47% dintre cele 26.118 firme active din sector
SectorCAEN 9602 · Coafură și alte activități de înfrumusețare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COSMIN CSM STYLE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COSMIN CSM STYLE S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru COSMIN CSM STYLE S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COSMIN CSM STYLE S.R.L., cu sediul în Mun. Buzău, are codul unic de înregistrare (CUI) 40338761, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/1449/2018. Firma a fost înființată la data de 20 decembrie 2018 și are ca obiect principal de activitate Coafură și alte activități de înfrumusețare (CAEN 9602).

La ultima verificare, COSMIN CSM STYLE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 316.021 lei și un rezultat net de 8.743 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COSMIN CSM STYLE S.R.L.?

COSMIN CSM STYLE S.R.L. (CUI 40338761) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COSMIN CSM STYLE S.R.L. în sectorul său?

COSMIN CSM STYLE S.R.L. ocupă locul 345 din 6.571 firme active cu bilanț depus în CAEN 9602 (Coafură și alte activități de înfrumusețare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COSMIN CSM STYLE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

COSMIN CSM STYLE S.R.L. este mai veche decât 47% dintre cele 26.118 firme active cu CAEN 9602.

Este COSMIN CSM STYLE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare COSMIN CSM STYLE S.R.L. (CUI 40338761) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COSMIN CSM STYLE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COSMIN CSM STYLE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COSMIN CSM STYLE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COSMIN CSM STYLE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COSMIN CSM STYLE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, COSMIN CSM STYLE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COSMIN CSM STYLE S.R.L.?

În anul 2025, COSMIN CSM STYLE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 316.021 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COSMIN CSM STYLE S.R.L.?

Firmoscop analizează COSMIN CSM STYLE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în Buzău →

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.