Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › NOELIA & LUCIAN S.R.L.

NOELIA & LUCIAN S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Orş. Petrila
CUI 40390751 · J20/38/2019
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NOELIA & LUCIAN S.R.L.
CUI 40390751
Nr. Reg. Comerțului J20/38/2019
Sediu social Str. Crinului nr. 1/2, Orş. Petrila, jud. HUNEDOARA, 335800
Telefon 0721431780

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

DĂJIC LUCIAN GHEORGHE · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.01.2019
CAEN2561 · Tratarea și acoperirea metalelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NOELIA & LUCIAN S.R.L. după CUI 40390751 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
41.978 lei
+557.0% vs 2023
Profit net 2024
16.905 lei
+339.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă40.3%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 48.480 lei48K lei20212022: 169.055 lei169K lei20222023: 6.390 lei6.390 lei20232024: 41.978 lei42K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 41.978 lei 16.905 lei
2023 6.390 lei -7.060 lei
2022 169.055 lei 145.398 lei 1
2021 48.480 lei 28.340 lei 3
2020 -55.759 lei 2
2019 -111 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2019–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 24 zile−103 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 575 zile−3.138 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 40,27%+150,76 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,48%+0,42 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 67,63×−26,92 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 15,67%+22,03 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,19%+12,56 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 58,68%+5,75 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,23×+0,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 44,33%+61,87 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 121 din 171 firme active cu bilanț depus (CAEN 2561)
Vechime relativămai veche decât 40% dintre cele 310 firme active din sector
SectorCAEN 2561 · Tratarea și acoperirea metalelor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NOELIA & LUCIAN S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NOELIA & LUCIAN S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NOELIA & LUCIAN S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NOELIA & LUCIAN S.R.L., cu sediul în Orş. Petrila, are codul unic de înregistrare (CUI) 40390751, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/38/2019. Firma a fost înființată la data de 9 ianuarie 2019 și are ca obiect principal de activitate Tratarea și acoperirea metalelor (CAEN 2561).

La ultima verificare, NOELIA & LUCIAN S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 41.978 lei și un rezultat net de 16.905 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NOELIA & LUCIAN S.R.L.?

NOELIA & LUCIAN S.R.L. (CUI 40390751) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NOELIA & LUCIAN S.R.L. în sectorul său?

NOELIA & LUCIAN S.R.L. ocupă locul 121 din 171 firme active cu bilanț depus în CAEN 2561 (Tratarea și acoperirea metalelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NOELIA & LUCIAN S.R.L. față de firmele din același domeniu?

NOELIA & LUCIAN S.R.L. este mai veche decât 40% dintre cele 310 firme active cu CAEN 2561.

Este NOELIA & LUCIAN S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare NOELIA & LUCIAN S.R.L. (CUI 40390751) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NOELIA & LUCIAN S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NOELIA & LUCIAN S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NOELIA & LUCIAN S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NOELIA & LUCIAN S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NOELIA & LUCIAN S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, NOELIA & LUCIAN S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NOELIA & LUCIAN S.R.L.?

În anul 2024, NOELIA & LUCIAN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 41.978 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NOELIA & LUCIAN S.R.L.?

Firmoscop analizează NOELIA & LUCIAN S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.