Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › SHOWFX PRODUCTION S.R.L.

SHOWFX PRODUCTION S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Mun. Marghita
CUI 40397822 · J05/80/2019
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SHOWFX PRODUCTION S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40397822
Nr. Reg. Comerțului J05/80/2019
Sediu social Cal. Republicii nr. 73, sc. A, ap. 1, Mun. Marghita, jud. BIHOR, 415300
Telefon 0743985939

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.01.2019
CAEN2790 · Fabricarea altor echipamente electrice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SHOWFX PRODUCTION S.R.L. după CUI 40397822 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 58/100
Cifră de afaceri 2025
478.167 lei
-24.0% vs 2024
Profit net 2025
-67.581 lei
-1021.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-14.1%
Datorii / capital61.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 355.055 lei355K lei20192020: 163.043 lei163K lei20202021: 196.292 lei196K lei20212022: 341.227 lei341K lei20222023: 425.752 lei426K lei20232024: 632.683 lei633K lei20242025: 478.167 lei478K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 478.167 lei -67.581 lei 2
2024 632.683 lei 7.332 lei 3
2023 425.752 lei 6.319 lei 2
2022 341.227 lei 18.867 lei 3
2021 196.292 lei 50.528 lei 1
2020 163.043 lei -22.276 lei 1
2019 355.055 lei 10.510 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 206 zile+52 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 81 zile+6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -14,13%−15,29 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 98,41%+19,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,02×−0,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 61,75×+58,02 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -1.545,77%−1.556,03 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -24,63%−26,8 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 1,59%−19,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 239.084 lei+28.190 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,74×−0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,28×+1,73 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 44 zile−12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -9,79%−13,56 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 86 din 148 firme active cu bilanț depus (CAEN 2790)
Vechime relativămai veche decât 28% dintre cele 219 firme active din sector
SectorCAEN 2790 · Fabricarea altor echipamente electrice →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/80/2019 → J05/80/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J05/80/2019 → J5/80/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/80/2019 → J05/80/2019

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SHOWFX PRODUCTION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SHOWFX PRODUCTION S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SHOWFX PRODUCTION S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SHOWFX PRODUCTION S.R.L., cu sediul în Mun. Marghita, are codul unic de înregistrare (CUI) 40397822, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/80/2019. Firma a fost înființată la data de 10 ianuarie 2019 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor echipamente electrice (CAEN 2790).

La ultima verificare, SHOWFX PRODUCTION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 478.167 lei și un rezultat net de -67.581 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SHOWFX PRODUCTION S.R.L.?

SHOWFX PRODUCTION S.R.L. (CUI 40397822) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SHOWFX PRODUCTION S.R.L. în sectorul său?

SHOWFX PRODUCTION S.R.L. ocupă locul 86 din 148 firme active cu bilanț depus în CAEN 2790 (Fabricarea altor echipamente electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SHOWFX PRODUCTION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SHOWFX PRODUCTION S.R.L. este mai veche decât 28% dintre cele 219 firme active cu CAEN 2790.

Este SHOWFX PRODUCTION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SHOWFX PRODUCTION S.R.L. (CUI 40397822) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SHOWFX PRODUCTION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SHOWFX PRODUCTION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SHOWFX PRODUCTION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SHOWFX PRODUCTION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SHOWFX PRODUCTION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SHOWFX PRODUCTION S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SHOWFX PRODUCTION S.R.L.?

În anul 2025, SHOWFX PRODUCTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 478.167 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SHOWFX PRODUCTION S.R.L.?

Firmoscop analizează SHOWFX PRODUCTION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.