Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › PROMTMAN S.R.L.

PROMTMAN S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sat Gulia Com. Tărtăşeşti
CUI 40419300 · J15/111/2019
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PROMTMAN S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40419300
Nr. Reg. Comerțului J15/111/2019
Sediu social Str. Deputatului nr. 9, Sat Gulia Com. Tărtăşeşti, jud. DÂMBOVIŢA
Telefon 0768207264

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MANEA ADRIANA NICOLETA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.01.2019
CAEN3314 · Repararea echipamentelor electrice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PROMTMAN S.R.L. după CUI 40419300 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
37.894 lei
-90.0% vs 2024
Profit net 2025
-33.033 lei
-113.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-87.2%
Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 147.027 lei147K lei20192020: 95.553 lei96K lei20202021: 166.113 lei166K lei20212022: 235.503 lei236K lei20222023: 167.946 lei168K lei20232024: 367.118 lei367K lei20242025: 37.894 lei38K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 37.894 lei -33.033 lei 1
2024 367.118 lei 238.848 lei 1
2023 167.946 lei 41.671 lei 1
2022 235.503 lei 170.744 lei 1
2021 166.113 lei 146.688 lei
2020 95.553 lei 79.126 lei 1
2019 147.027 lei 91.766 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.322 zile+1.243 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3.859 zile+3.481 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -87,17%−152,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,76%+10,79 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,6×−2,29 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,38×+0,18 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -9,25%−70,48 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -6,68%−57,52 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,24%−10,79 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 37.894 lei−329.224 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,08×−0,7 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -46,34%−249,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 302 din 379 firme active cu bilanț depus (CAEN 3314)
Vechime relativămai veche decât 46% dintre cele 692 firme active din sector
SectorCAEN 3314 · Repararea echipamentelor electrice →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024)15.329 lei

Cumpărători: HIDRO PRAHOVA S.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PROMTMAN S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PROMTMAN S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PROMTMAN S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PROMTMAN S.R.L., cu sediul în Sat Gulia Com. Tărtăşeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 40419300, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J15/111/2019. Firma a fost înființată la data de 14 ianuarie 2019 și are ca obiect principal de activitate Repararea echipamentelor electrice (CAEN 3314).

La ultima verificare, PROMTMAN S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 37.894 lei și un rezultat net de -33.033 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PROMTMAN S.R.L.?

PROMTMAN S.R.L. (CUI 40419300) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PROMTMAN S.R.L. în sectorul său?

PROMTMAN S.R.L. ocupă locul 302 din 379 firme active cu bilanț depus în CAEN 3314 (Repararea echipamentelor electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PROMTMAN S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PROMTMAN S.R.L. este mai veche decât 46% dintre cele 692 firme active cu CAEN 3314.

Este PROMTMAN S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare PROMTMAN S.R.L. (CUI 40419300) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PROMTMAN S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PROMTMAN S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PROMTMAN S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PROMTMAN S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PROMTMAN S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, PROMTMAN S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PROMTMAN S.R.L.?

În anul 2025, PROMTMAN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 37.894 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PROMTMAN S.R.L.?

Firmoscop analizează PROMTMAN S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.