Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › OTIMAR COM SRL

OTIMAR COM SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Sat Girov Com. Girov
CUI 4042823 · J27/1110/1993
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire OTIMAR COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO4042823
Nr. Reg. Comerțului J27/1110/1993
Sediu social Str. CALEA ROMANULUI nr. 320, Sat Girov Com. Girov, jud. NEAMŢ, 617210

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

SAMACHIŞĂ ION · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.06.1993
CAEN9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută OTIMAR COM SRL după CUI 4042823 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
757.151 lei
-18.0% vs 2024
Profit net 2025
13.428 lei
-88.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.8%
Față de sectorpeste 24% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.400 de firme din Intermedieri în comerțul cu produse diverse care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,9%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 85% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.295 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 210.981 lei20142015: 346.447 lei20152016: 340.909 lei20162017: 288.550 lei20172018: 385.791 lei20182019: 418.544 lei20192020: 328.746 lei20202021: 423.801 lei20212022: 952.516 lei20222023: 1.176.302 lei20232024: 919.800 lei20242025: 757.151 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 757.151 lei 13.428 lei 3
2024 919.800 lei 114.357 lei 2
2023 1.176.302 lei 70.226 lei 4
2022 952.516 lei -46.341 lei 4
2021 423.801 lei 27.500 lei 4
2020 328.746 lei -21.716 lei 3
2019 418.544 lei -50.376 lei 2
2018 385.791 lei 2.066 lei 2
2017 288.550 lei 10.510 lei 2
2016 340.909 lei 22.626 lei 2
2015 346.447 lei 24.887 lei 2
2014 210.981 lei 22.026 lei 1
2013 202.137 lei -24.118 lei 2
2012 194.409 lei -24.406 lei 1
2011 158.088 lei -4.199 lei 1
2010 82.143 lei -1.034 lei
2009 107.872 lei 14.929 lei
2008 147.544 lei 24.668 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 304 zile+73 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 52 zile+19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,77%−10,66 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 76,54%+0,12 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,31× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,26× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,94%−56,72 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,63%−13,38 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 23,5%−0,08 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 252.384 lei−207.516 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,92×−0,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,25×−0,4 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 292 zile+71 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,72%−12,73 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 475 din 6.110 firme active cu bilanț depus (CAEN 9329)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 14.271 firme active din sector
SectorCAEN 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)28
Valoare totală (2024–2026)280.617 lei

Cumpărători: Centrul pentru Cultura si Arte "Carmen Saeculare", MUNICIPIUL ROMAN, COMUNA RAUCESTI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru OTIMAR COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți OTIMAR COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru OTIMAR COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

OTIMAR COM SRL, cu sediul în Sat Girov Com. Girov, are codul unic de înregistrare (CUI) 4042823, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J27/1110/1993. Firma a fost înființată la data de 2 iunie 1993 și are ca obiect principal de activitate Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN 9329).

La ultima verificare, OTIMAR COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 757.151 lei și un rezultat net de 13.428 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are OTIMAR COM SRL?

OTIMAR COM SRL (CUI 4042823) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă OTIMAR COM SRL în sectorul său?

OTIMAR COM SRL ocupă locul 475 din 6.110 firme active cu bilanț depus în CAEN 9329 (Alte activități recreative și distractive n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este OTIMAR COM SRL față de firmele din același domeniu?

OTIMAR COM SRL este mai veche decât 100% dintre cele 14.271 firme active cu CAEN 9329.

Este OTIMAR COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare OTIMAR COM SRL (CUI 4042823) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este OTIMAR COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, OTIMAR COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în OTIMAR COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru OTIMAR COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este OTIMAR COM SRL plătitoare de TVA?

Da, OTIMAR COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a OTIMAR COM SRL?

În anul 2025, OTIMAR COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 757.151 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu OTIMAR COM SRL?

Firmoscop analizează OTIMAR COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.