Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Ilfov › MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L.

MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sat Clinceni, Comuna Clinceni
CUI 40473857 · J23/268/2019
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 4 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Câte zile termen și cât plafon? Deblochezi cu emailul, gratuit.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40473857
Nr. Reg. Comerțului J23/268/2019
Sediu social DRUMUL MARE nr. 43, Parter, Încăperea nr. 3, Sat Clinceni, Comuna Clinceni, jud. Ilfov, 77060

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026.

Reprezentanți

MACREA VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4312 · Lucrări de pregătire a terenului
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 4 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 4 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L. după CUI 40473857 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.229.163 lei
-12,0% vs 2024
Profit net 2025
513.754 lei
+242,7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.9%
Față de sectorpeste 56% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.808 firme din Lucrări de pregătire a terenului care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 12,2%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.134 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 1.405.259 lei1,4 mil. lei20192020: 3.024.439 lei3,0 mil. lei20202021: 4.815.712 lei4,8 mil. lei20212022: 4.848.100 lei4,8 mil. lei20222023: 5.191.520 lei5,2 mil. lei20232024: 3.668.751 lei3,7 mil. lei20242025: 3.229.163 lei3,2 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.229.163 lei 513.754 lei 7
2024 3.668.751 lei 149.920 lei 8
2023 5.191.520 lei 706.351 lei 11
2022 4.848.100 lei 679.509 lei 12
2021 4.815.712 lei 850.635 lei 13
2020 3.024.439 lei 949.786 lei 12
2019 1.405.259 lei 438.093 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 244 de zile−121 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 233 de zile−146 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,91%+11,82 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 65,53%−2,33 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,53×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,87×−0,22 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 44,32%+35,79 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,57%+12,8 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 35,12%+2,64 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 461.309 lei+2.715 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,98×+0,3 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 22,17%+17,66 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 136 din 2.801 firme active cu bilanț depus (CAEN 4312)
Vechime relativămai veche decât 61% dintre cele 5.602 firme active din sector
SectorCAEN 4312 · Lucrări de pregătire a terenului →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)2
Valoare totală (2025)212.550 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați1 · 1.308.000 lei

Autorități: MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02547 BUCURESTI

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Clinceni, Comuna Clinceni, are codul unic de înregistrare (CUI) 40473857, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/268/2019. Firma a fost înființată la data de 22 ianuarie 2019 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de pregătire a terenului (CAEN 4312).

La ultima verificare, MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.229.163 lei și un rezultat net de 513.754 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L.?

MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L. (CUI 40473857) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 4 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 136 din 2.801 firme active cu bilanț depus în CAEN 4312 (Lucrări de pregătire a terenului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 61% dintre cele 5.602 firme active cu CAEN 4312.

Este MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L. (CUI 40473857) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3.229.163 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează MXV DEMOCONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4312 din Ilfov, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.