Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Bihor › MARELE FERMIER S.R.L.

MARELE FERMIER S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sat Fughiu Com. Oşorhei
CUI 40595102 · J2019000597052
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MARELE FERMIER S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40595102
Nr. Reg. Comerțului J2019000597052
Sediu social 1 nr. 321, IMOBILUL C 6, CF 53987, BIROU, DEPOZIT, PARTER, SUPRAFAȚĂ DE 59 MP, Sat Fughiu, Comuna Oşorhei, jud. Bihor, 417364

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

HODIȘAN MARGIT · administratorHODIŞAN DORIN-FLORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 27 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MARELE FERMIER S.R.L. după CUI 40595102 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 79/100
Cifră de afaceri 2025
4.993.606 lei
+14,0% vs 2024
Profit net 2025
157.073 lei
+1492,5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.1%
Față de sectorpeste 43% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.647 de firme din Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,6%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 80% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.582 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital9.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 765.048 lei765K lei20192020: 2.207.317 lei2,2 mil. lei20202021: 2.887.366 lei2,9 mil. lei20212022: 4.615.479 lei4,6 mil. lei20222023: 4.534.984 lei4,5 mil. lei20232024: 4.377.918 lei4,4 mil. lei20242025: 4.993.606 lei5,0 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.993.606 lei 157.073 lei 4
2024 4.377.918 lei 9.863 lei 4
2023 4.534.984 lei 177.136 lei 4
2022 4.615.479 lei 501.674 lei 4
2021 2.887.366 lei 420.086 lei 4
2020 2.207.317 lei 225.076 lei 3
2019 765.048 lei 83.803 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 154 de zile+49 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 29 de zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,15%+2,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 90,09%+29,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,11×−0,55 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 9,09×+7,58 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 67,67%+66,49 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,71%+6,24 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 9,91%−29,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.248.402 lei+153.922 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,13× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,93×+0,54 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 93 de zile−15 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,76%+3,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 200 din 4.276 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4778)
Vechime relativămai veche decât 31% dintre cele 7.483 de firme active din sector
SectorCAEN 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MARELE FERMIER S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MARELE FERMIER S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MARELE FERMIER S.R.L., cu sediul în Sat Fughiu Com. Oşorhei, are codul unic de înregistrare (CUI) 40595102, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2019000597052. Firma a fost înființată la data de 7 februarie 2019 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778).

La ultima verificare, MARELE FERMIER S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.993.606 lei și un rezultat net de 157.073 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MARELE FERMIER S.R.L.?

MARELE FERMIER S.R.L. (CUI 40595102) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MARELE FERMIER S.R.L. în sectorul său?

MARELE FERMIER S.R.L. ocupă locul 200 din 4.276 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4778 (Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MARELE FERMIER S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MARELE FERMIER S.R.L. este mai veche decât 31% dintre cele 7.483 de firme active cu CAEN 4778.

Este MARELE FERMIER S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MARELE FERMIER S.R.L. (CUI 40595102) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MARELE FERMIER S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MARELE FERMIER S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MARELE FERMIER S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MARELE FERMIER S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MARELE FERMIER S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MARELE FERMIER S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MARELE FERMIER S.R.L.?

În anul 2025, MARELE FERMIER S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.993.606 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MARELE FERMIER S.R.L.?

Firmoscop analizează MARELE FERMIER S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bihor →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4778 din Bihor, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.