Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › AUTO ALEX GROUP S.R.L.

AUTO ALEX GROUP S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Mun. Alexandria
CUI 40678860 · J34/267/2019
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AUTO ALEX GROUP S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40678860
Nr. Reg. Comerțului J34/267/2019
Sediu social Str. Bucureşti nr. 84, bl. 804, sc. D, et. 4, ap. 154, Mun. Alexandria, jud. TELEORMAN

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

PETRE CĂTĂLIN- ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.02.2019
CAEN8553 · Școli de conducere (pilotaj)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AUTO ALEX GROUP S.R.L. după CUI 40678860 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
450.518 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
4.751 lei
-91.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.1%
Față de sectorpeste 47% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.373 de firme din Școli de conducere (pilotaj) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,7%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 33% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 1.494 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 12.500 lei13K lei20192020: 161.032 lei161K lei20202021: 737.604 lei738K lei20212022: 879.471 lei879K lei20222023: 722.699 lei723K lei20232024: 445.227 lei445K lei20242025: 450.518 lei451K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 450.518 lei 4.751 lei 2
2024 445.227 lei 54.557 lei 2
2023 722.699 lei 2.552 lei 4
2022 879.471 lei 31.301 lei 5
2021 737.604 lei 47.216 lei 4
2020 161.032 lei -11.627 lei 3
2019 12.500 lei -59.655 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 183 zile+67 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 69 zile+26 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,05%−11,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 76,48%+7,77 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,31×−0,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,25×+1,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,85%−77,55 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,61%−24,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 23,52%−7,77 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 225.259 lei+2.645 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,53×−0,62 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 38,8×−10,17 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 9 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,05%−13,17 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 273 din 1.776 firme active cu bilanț depus (CAEN 8553)
Vechime relativămai veche decât 35% dintre cele 4.750 firme active din sector
SectorCAEN 8553 · Școli de conducere (pilotaj) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AUTO ALEX GROUP S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AUTO ALEX GROUP S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AUTO ALEX GROUP S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AUTO ALEX GROUP S.R.L., cu sediul în Mun. Alexandria, are codul unic de înregistrare (CUI) 40678860, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J34/267/2019. Firma a fost înființată la data de 21 februarie 2019 și are ca obiect principal de activitate Școli de conducere (pilotaj) (CAEN 8553).

La ultima verificare, AUTO ALEX GROUP S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 450.518 lei și un rezultat net de 4.751 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AUTO ALEX GROUP S.R.L.?

AUTO ALEX GROUP S.R.L. (CUI 40678860) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AUTO ALEX GROUP S.R.L. în sectorul său?

AUTO ALEX GROUP S.R.L. ocupă locul 273 din 1.776 firme active cu bilanț depus în CAEN 8553 (Școli de conducere (pilotaj)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AUTO ALEX GROUP S.R.L. față de firmele din același domeniu?

AUTO ALEX GROUP S.R.L. este mai veche decât 35% dintre cele 4.750 firme active cu CAEN 8553.

Este AUTO ALEX GROUP S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare AUTO ALEX GROUP S.R.L. (CUI 40678860) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AUTO ALEX GROUP S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AUTO ALEX GROUP S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AUTO ALEX GROUP S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AUTO ALEX GROUP S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AUTO ALEX GROUP S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, AUTO ALEX GROUP S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AUTO ALEX GROUP S.R.L.?

În anul 2025, AUTO ALEX GROUP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 450.518 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AUTO ALEX GROUP S.R.L.?

Firmoscop analizează AUTO ALEX GROUP S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Teleorman →

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.