Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L.

QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Mun. Arad
CUI 40709606 · J2019000474023
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L.
CUI 40709606
Nr. Reg. Comerțului J2019000474023
Sediu social Cal. Victoriei nr. 17, Mun. Arad, 310158
Telefon 0754262326

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BACOŞ MARINELA TEODORA · administratorBACOŞ SERGIU DAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.02.2019
CAEN7722 · Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L. după CUI 40709606 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
331.477 lei
+31.0% vs 2024
Profit net 2025
70.634 lei
+157.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă21.3%
Față de sectorpeste 59% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.081 de firme din Activități fotografice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 50% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.137 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 111.523 lei112K lei20192020: 48.025 lei48K lei20202021: 135.155 lei135K lei20212022: 253.533 lei254K lei20222023: 218.162 lei218K lei20232024: 252.667 lei253K lei20242025: 331.477 lei331K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 331.477 lei 70.634 lei 1
2024 252.667 lei 27.417 lei 1
2023 218.162 lei 65.346 lei 1
2022 253.533 lei 38.718 lei 1
2021 135.155 lei -29.984 lei 1
2020 48.025 lei -77.313 lei 2
2019 111.523 lei 168.542 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 133 zile−54 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 12 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 21,31%+10,46 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 45,5%−12,64 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,2×+0,48 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,82×−0,57 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 48,17%+18,69 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 26,63%+14,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 55,28%+13,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 331.477 lei+78.810 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,25×+0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 29,16%+15,93 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 41 din 220 firme active cu bilanț depus (CAEN 7722)
Vechime relativămai veche decât 72% dintre cele 467 firme active din sector
SectorCAEN 7722 · Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L., cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 40709606, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2019000474023. Firma a fost înființată la data de 27 februarie 2019 și are ca obiect principal de activitate Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. (CAEN 7722).

La ultima verificare, QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 331.477 lei și un rezultat net de 70.634 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L.?

QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L. (CUI 40709606) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L. în sectorul său?

QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L. ocupă locul 41 din 220 firme active cu bilanț depus în CAEN 7722 (Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L. este mai veche decât 72% dintre cele 467 firme active cu CAEN 7722.

Este QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L. (CUI 40709606) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L.?

În anul 2025, QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 331.477 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L.?

Firmoscop analizează QUALITY STUDIO EVENTS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.