Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L.

TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sat Bucov Com. Bucov
CUI 40733078 · J29/1174/2019
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40733078
Nr. Reg. Comerțului J29/1174/2019
Sediu social Str. Tineretului nr. 72, Sat Bucov Com. Bucov, jud. PRAHOVA, 107110

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

TUDOR NICOLAE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.03.2019
CAEN2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L. după CUI 40733078 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
834.559 lei
-57.0% vs 2024
Profit net 2025
47.445 lei
+23.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.7%
Față de sectorpeste 47% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.913 de firme din Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 24% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.172 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 53.208 lei53K lei20192020: 284.150 lei284K lei20202021: 876.643 lei877K lei20212022: 1.701.449 lei1,7 mil. lei20222023: 1.205.859 lei1,2 mil. lei20232024: 1.960.614 lei2,0 mil. lei20242025: 834.559 lei835K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 834.559 lei 47.445 lei 1
2024 1.960.614 lei 38.281 lei 1
2023 1.205.859 lei 162.406 lei 3
2022 1.701.449 lei 149.328 lei 3
2021 876.643 lei 94.595 lei 2
2020 284.150 lei 12.170 lei 2
2019 53.208 lei 46 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 380 zile+250 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 76 zile−10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,69%+3,74 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 65,15%+4,71 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,53×−0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,87×+0,34 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 10,21%+1,83 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,56%+0,25 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 34,85%−4,71 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 834.559 lei−1.126.055 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,63×−1,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,86×−3,48 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 426 zile+342 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,26%+4,88 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.260 din 4.484 firme active cu bilanț depus (CAEN 2511)
Vechime relativămai veche decât 47% dintre cele 8.118 firme active din sector
SectorCAEN 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume76
Dintre care în procedură de insolvență2
Dintre care radiate (închise)39

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Bucov Com. Bucov, are codul unic de înregistrare (CUI) 40733078, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/1174/2019. Firma a fost înființată la data de 5 martie 2019 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN 2511).

La ultima verificare, TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 834.559 lei și un rezultat net de 47.445 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L.?

TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L. (CUI 40733078) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 1.260 din 4.484 firme active cu bilanț depus în CAEN 2511 (Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 47% dintre cele 8.118 firme active cu CAEN 2511.

Este TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L. (CUI 40733078) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 834.559 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează TUNIRA SERV CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.