Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L.

ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 40756926 · J40/3114/2019
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40756926
Nr. Reg. Comerțului J40/3114/2019
Sediu social Str. Mexic nr. 2, sc. A, et. 4, ap. 17, CAMERA NR 2, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 11756

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

FUTURE IT EXPERT SRL · administratorRIEDEL SIEGFRIED · administratorPOPESCU GHEORGHE DECEBAL · reprezentant al persoanei juridiceBIEBL SEBASTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.03.2019
CAEN6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L. după CUI 40756926 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
10.532.264 lei
+24.0% vs 2024
Profit net 2025
2.011.368 lei
+236.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă19.1%
Față de sectorpeste 30% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.429 de firme din Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 44,6%.

Mărime față de sector28 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.246 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 1.012.307 lei1,0 mil. lei20192020: 2.663.874 lei2,7 mil. lei20202021: 6.301.084 lei6,3 mil. lei20212022: 8.120.884 lei8,1 mil. lei20222023: 8.311.848 lei8,3 mil. lei20232024: 8.509.047 lei8,5 mil. lei20242025: 10.532.264 lei11 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 10.532.264 lei 2.011.368 lei 28
2024 8.509.047 lei -1.478.845 lei 35
2023 8.311.848 lei -222.810 lei 36
2022 8.120.884 lei 553.575 lei 35
2021 6.301.084 lei 1.160.050 lei 22
2020 2.663.874 lei 411.563 lei 12
2019 1.012.307 lei 129.287 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 20 zile−91 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 54 zile−35 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 19,1%+36,48 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 24,17%−87,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,14×+3,24 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,31× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 110,3% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 85,36%+148,67 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 77,39%+85,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 376.152 lei+133.036 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,47×+0,83 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 24,56%+39,34 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 20 din 2.762 firme active cu bilanț depus (CAEN 6202)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 12.111 firme active din sector
SectorCAEN 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L., cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 40756926, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/3114/2019. Firma a fost înființată la data de 8 martie 2019 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN 6202).

La ultima verificare, ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10.532.264 lei și un rezultat net de 2.011.368 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L.?

ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L. (CUI 40756926) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L. în sectorul său?

ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L. ocupă locul 20 din 2.762 firme active cu bilanț depus în CAEN 6202 (Activități de consultanță în tehnologia informației), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L. este mai veche decât 52% dintre cele 12.111 firme active cu CAEN 6202.

Este ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L. (CUI 40756926) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L.?

În anul 2025, ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 10.532.264 lei și un număr mediu de 28 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L.?

Firmoscop analizează ITSM TRUSTED QUALITY S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.