Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › LUTRIX SRL

LUTRIX SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Sat Lutiţa Com. Mugeni
CUI 4075928 · J1992000667194
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LUTRIX SRL
Cod fiscal (CIF) RO4075928
Nr. Reg. Comerțului J1992000667194
Sediu social Str. Pârâului nr. 12, Sat Lutiţa Com. Mugeni, jud. HARGHITA
Telefon 0266245864

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

HEGYI IMRE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.06.1993
CAEN2222 · Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LUTRIX SRL după CUI 4075928 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
12.850.668 lei
-1.0% vs 2024
Profit net 2025
233.761 lei
-28.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.8%
Față de sectorpeste 34% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 269 de firme din Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,9%.

Mărime față de sector53 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 5 angajați, din 282 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 6.034.521 lei20142015: 6.643.502 lei20152016: 6.967.372 lei20162017: 7.077.644 lei20172018: 7.198.540 lei20182019: 9.364.759 lei20192020: 9.071.279 lei20202021: 11.135.557 lei20212022: 12.542.098 lei20222023: 12.477.266 lei20232024: 12.971.444 lei20242025: 12.850.668 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 12.850.668 lei 233.761 lei 53
2024 12.971.444 lei 325.955 lei 53
2023 12.477.266 lei 255.037 lei 52
2022 12.542.098 lei 585.443 lei 52
2021 11.135.557 lei 359.274 lei 55
2020 9.071.279 lei 556.194 lei 50
2019 9.364.759 lei 882.657 lei 50
2018 7.198.540 lei 227.513 lei 48
2017 7.077.644 lei 309.392 lei 45
2016 6.967.372 lei 437.162 lei 40
2015 6.643.502 lei 312.515 lei 38
2014 6.034.521 lei 422.576 lei 36
2013 5.842.603 lei 206.556 lei 36
2012 5.536.101 lei 291.522 lei 36
2011 5.194.202 lei 187.706 lei 35
2010 4.905.086 lei 115.931 lei 38
2008 5.034.589 lei 226.175 lei 36

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 99.327 lei 1 20 mai 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 145 zile+19 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 69 zile+8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,82%−0,69 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 32,67%+2,31 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,06×−0,23 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,72×+0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,31%−1,47 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,5%−0,72 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 45,24%−1,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 242.465 lei−2.279 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,82×−0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,98×−0,5 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 61 zile+5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,99%−0,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 54 din 413 firme active cu bilanț depus (CAEN 2222)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 710 firme active din sector
SectorCAEN 2222 · Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)29
Valoare totală (2024–2026)47.739 lei

Cumpărători: ORASUL CRISTURU SECUIESC, COMUNA CIUMANI, SC URBANA SA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LUTRIX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LUTRIX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LUTRIX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LUTRIX SRL, cu sediul în Sat Lutiţa Com. Mugeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 4075928, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992000667194. Firma a fost înființată la data de 8 iunie 1993 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic (CAEN 2222).

La ultima verificare, LUTRIX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12.850.668 lei și un rezultat net de 233.761 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LUTRIX SRL?

LUTRIX SRL (CUI 4075928) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LUTRIX SRL în sectorul său?

LUTRIX SRL ocupă locul 54 din 413 firme active cu bilanț depus în CAEN 2222 (Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LUTRIX SRL față de firmele din același domeniu?

LUTRIX SRL este mai veche decât 93% dintre cele 710 firme active cu CAEN 2222.

Este LUTRIX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LUTRIX SRL (CUI 4075928) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LUTRIX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LUTRIX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LUTRIX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LUTRIX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LUTRIX SRL plătitoare de TVA?

Da, LUTRIX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LUTRIX SRL?

În anul 2025, LUTRIX SRL a raportat o cifră de afaceri de 12.850.668 lei și un număr mediu de 53 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LUTRIX SRL?

Firmoscop analizează LUTRIX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.