Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › CLEMENT CONS S.R.L.

CLEMENT CONS S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sat Româneşti Com. Bărcăneşti
CUI 40782941 · J29/1263/2019
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CLEMENT CONS S.R.L.
CUI 40782941
Nr. Reg. Comerțului J29/1263/2019
Sediu social Str. Gălbenelelor nr. 44, Sat Româneşti Com. Bărcăneşti, jud. PRAHOVA, 107058

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MATEI MARCELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.03.2019
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CLEMENT CONS S.R.L. după CUI 40782941 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2022
141.000 lei
-31.0% vs 2020
Profit net 2022
68.444 lei
-40.5% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă48.5%
Față de sectorpeste 76% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 28.598 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 18,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 48% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 34.967 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 230.000 lei230K lei20192020: 205.000 lei205K lei20202022: 141.000 lei141K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 141.000 lei 68.444 lei 2
2020 205.000 lei 115.015 lei 2
2019 230.000 lei 124.306 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2019–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 9 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 67 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 48,54%−7,56 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,68%−2,68 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 59,68×+36,74 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,02× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 32,91%−49,53 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 32,36%−46,48 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,32%+2,68 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 70.500 lei−32.000 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,67×−0,74 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 99,64%−33,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 15.092 din 32.084 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 42% dintre cele 67.218 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CLEMENT CONS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CLEMENT CONS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CLEMENT CONS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CLEMENT CONS S.R.L., cu sediul în Sat Româneşti Com. Bărcăneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 40782941, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/1263/2019. Firma a fost înființată la data de 14 martie 2019 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, CLEMENT CONS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 141.000 lei și un rezultat net de 68.444 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CLEMENT CONS S.R.L.?

CLEMENT CONS S.R.L. (CUI 40782941) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CLEMENT CONS S.R.L. în sectorul său?

CLEMENT CONS S.R.L. ocupă locul 15.092 din 32.084 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CLEMENT CONS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CLEMENT CONS S.R.L. este mai veche decât 42% dintre cele 67.218 firme active cu CAEN 4120.

Este CLEMENT CONS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CLEMENT CONS S.R.L. (CUI 40782941) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CLEMENT CONS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CLEMENT CONS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CLEMENT CONS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CLEMENT CONS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CLEMENT CONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CLEMENT CONS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CLEMENT CONS S.R.L.?

În anul 2022, CLEMENT CONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 141.000 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CLEMENT CONS S.R.L.?

Firmoscop analizează CLEMENT CONS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.