Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Buzău › QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L.

QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sat Plevna Com. Grebănu
CUI 40783491 · J10/470/2019
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40783491
Nr. Reg. Comerțului J10/470/2019
Sediu social LIBERTĂȚII nr. 32, Sat Plevna, Comuna Grebănu, jud. Buzău, 127274
Telefon 0723372255

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

DOCUZ EMILIAN-FLORIN · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L. după CUI 40783491 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
15.049.957 lei
+69,0% vs 2024
Profit net 2025
2.355.772 lei
+1,5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.7%
Față de sectorpeste 55% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector15 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 215.563 lei216K lei20212022: 478.651 lei479K lei20222023: 1.465.643 lei1,5 mil. lei20232024: 8.899.161 lei8,9 mil. lei20242025: 15.049.957 lei15 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 15.049.957 lei 2.355.772 lei 15
2024 8.899.161 lei 2.321.747 lei 8
2023 1.465.643 lei 481.675 lei 3
2022 478.651 lei 41.023 lei 1
2021 215.563 lei 14.576 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 40 de zile+19 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 10 zile−8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,65%−10,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,96%+15,35 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,23×−3,17 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,45×+0,26 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 63,27%−19,53 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 43,68%−26,2 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 69,04%−15,35 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.003.330 lei−109.065 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,79×+0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 136,41×+74,74 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 22,3%−19,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 140 din 28.704 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 42% dintre cele 62.592 de firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L., cu sediul în Sat Plevna Com. Grebănu, are codul unic de înregistrare (CUI) 40783491, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/470/2019. Firma a fost înființată la data de 14 martie 2019 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15.049.957 lei și un rezultat net de 2.355.772 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L.?

QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L. (CUI 40783491) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L. în sectorul său?

QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L. ocupă locul 140 din 28.704 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L. este mai veche decât 42% dintre cele 62.592 de firme active cu CAEN 4120.

Este QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L. (CUI 40783491) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L.?

În anul 2025, QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 15.049.957 lei și un număr mediu de 15 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L.?

Firmoscop analizează QUICKFIT PREMIER AUTOPARTS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Buzău →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4120 din Buzău, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.