Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › RAMSA CAR S.R.L.

RAMSA CAR S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 40786285 · J2019001113125
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RAMSA CAR S.R.L.
CUI 40786285
Nr. Reg. Comerțului J2019001113125
Sediu social Str. Bethlen Gabor nr. 3, ap. 49, Mun. Cluj-Napoca
Telefon 0787615324

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RADAC SORIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.03.2019
CAEN4933 · Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RAMSA CAR S.R.L. după CUI 40786285 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
88.832 lei
+99.0% vs 2024
Profit net 2025
27.350 lei
+82.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă30.8%
Față de sectorpeste 86% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 7.064 de firme din Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,9%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 34.635 lei35K lei20192020: 13.592 lei14K lei20202021: 33.299 lei33K lei20212022: 35.278 lei35K lei20222023: 33.857 lei34K lei20232024: 44.536 lei45K lei20242025: 88.832 lei89K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 88.832 lei 27.350 lei
2024 44.536 lei 15.011 lei
2023 33.857 lei 10.966 lei
2022 35.278 lei 5.379 lei
2021 33.299 lei 4.371 lei 0
2020 13.592 lei -12.314 lei 1
2019 34.635 lei -9.564 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 14 zile−40 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 166 zile+46 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 30,79%−2,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 7,73%−23,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 12,94×+9,79 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,08×−0,38 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 66,06%−40,79 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 60,96%−11,99 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 92,27%+23,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,98×−0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 55,89%−11,12 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.425 din 12.701 firme active cu bilanț depus (CAEN 4933)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 48.118 firme active din sector
SectorCAEN 4933 · Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RAMSA CAR S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RAMSA CAR S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RAMSA CAR S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RAMSA CAR S.R.L., cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 40786285, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2019001113125. Firma a fost înființată la data de 14 martie 2019 și are ca obiect principal de activitate Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (CAEN 4933).

La ultima verificare, RAMSA CAR S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 88.832 lei și un rezultat net de 27.350 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RAMSA CAR S.R.L.?

RAMSA CAR S.R.L. (CUI 40786285) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RAMSA CAR S.R.L. în sectorul său?

RAMSA CAR S.R.L. ocupă locul 4.425 din 12.701 firme active cu bilanț depus în CAEN 4933 (Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RAMSA CAR S.R.L. față de firmele din același domeniu?

RAMSA CAR S.R.L. este mai veche decât 77% dintre cele 48.118 firme active cu CAEN 4933.

Este RAMSA CAR S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare RAMSA CAR S.R.L. (CUI 40786285) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RAMSA CAR S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RAMSA CAR S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RAMSA CAR S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RAMSA CAR S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RAMSA CAR S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, RAMSA CAR S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RAMSA CAR S.R.L.?

În anul 2025, RAMSA CAR S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 88.832 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RAMSA CAR S.R.L.?

Firmoscop analizează RAMSA CAR S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.