Sari la conținut
FirmoscopFirmeBotoșani › MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L.

MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Mun. Botoşani
CUI 40807043 · J07/306/2019
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40807043
Nr. Reg. Comerțului J07/306/2019
Sediu social Str. Colonel Victor Tomoroveanu nr. 8, sc. C, et. 4, ap. 19, Mun. Botoşani, 710069

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.03.2019
CAEN4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L. după CUI 40807043 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
28.620 lei
-18.0% vs 2024
Profit net 2025
-42.487 lei
-261.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-148.5%
Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 3.500 lei3.500 lei20192020: 23.897 lei24K lei20202021: 40.637 lei41K lei20212022: 36.919 lei37K lei20222023: 27.797 lei28K lei20232024: 34.736 lei35K lei20242025: 28.620 lei29K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 28.620 lei -42.487 lei 1
2024 34.736 lei -11.758 lei 1
2023 27.797 lei -24.721 lei 1
2022 36.919 lei -9.350 lei 1
2021 40.637 lei 804 lei 1
2020 23.897 lei -16.692 lei 1
2019 3.500 lei -9.777 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.346 zile+665 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -148,45%−114,6 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 914,92%+500,72 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,11×−0,13 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -211,33%−180,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -814,92%−500,72 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 28.620 lei−6.116 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,42×+0,52 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,51×−1,06 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 242 zile+100 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -59,59%−34,86 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.015 din 4.173 firme active cu bilanț depus (CAEN 4673)
Vechime relativămai veche decât 23% dintre cele 8.124 firme active din sector
SectorCAEN 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J7/306/2019 → J07/306/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J07/306/2019 → J7/306/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J7/306/2019 → J07/306/2019

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Mun. Botoşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 40807043, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J07/306/2019. Firma a fost înființată la data de 19 martie 2019 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN 4673).

La ultima verificare, MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 28.620 lei și un rezultat net de -42.487 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L.?

MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L. (CUI 40807043) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 3.015 din 4.173 firme active cu bilanț depus în CAEN 4673 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 23% dintre cele 8.124 firme active cu CAEN 4673.

Este MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L. (CUI 40807043) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 28.620 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează MARCEL TRUST QUALITY CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.