Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › VOLTSOLIS S.R.L.

VOLTSOLIS S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Mun. Câmpina
CUI 40852915 · J2019001361298
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VOLTSOLIS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO40852915
Nr. Reg. Comerțului J2019001361298
Sediu social Str. Milcovului nr. 14, bl. 18, sc. A, et. 2, ap. 10, Mun. Câmpina, jud. PRAHOVA, 105600

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CAZACU MIHAI BOGDAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.03.2019
CAEN4321 · Lucrări de instalații electrice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VOLTSOLIS S.R.L. după CUI 40852915 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.814.492 lei
+69.0% vs 2024
Profit net 2025
497.765 lei
+577.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă27.4%
Față de sectorpeste 70% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 6.685 de firme din Lucrări de instalații electrice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,8%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 70% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.030 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 26.054 lei26K lei20192020: 142.862 lei143K lei20202021: 87.510 lei88K lei20212022: 1.063.466 lei1,1 mil. lei20222023: 606.526 lei607K lei20232024: 1.076.819 lei1,1 mil. lei20242025: 1.814.492 lei1,8 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.814.492 lei 497.765 lei 4
2024 1.076.819 lei 73.462 lei 3
2023 606.526 lei 36.498 lei 4
2022 1.063.466 lei 174.059 lei 4
2021 87.510 lei 31.102 lei 1
2020 142.862 lei -11.261 lei 3
2019 26.054 lei 10.653 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 47 zile−42 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 92 zile+35 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 27,43%+20,61 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,82%−18,83 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,59×+1,45 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,38×−0,49 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 80,66%+56,11 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 58,7%+45,6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,78%+19,43 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 453.623 lei+94.683 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,14×+0,22 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,12×+3,76 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 45 zile−39 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 41,22%+31,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.668 din 9.845 firme active cu bilanț depus (CAEN 4321)
Vechime relativămai veche decât 50% dintre cele 17.125 firme active din sector
SectorCAEN 4321 · Lucrări de instalații electrice →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VOLTSOLIS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VOLTSOLIS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VOLTSOLIS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VOLTSOLIS S.R.L., cu sediul în Mun. Câmpina, are codul unic de înregistrare (CUI) 40852915, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2019001361298. Firma a fost înființată la data de 27 martie 2019 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

La ultima verificare, VOLTSOLIS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.814.492 lei și un rezultat net de 497.765 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VOLTSOLIS S.R.L.?

VOLTSOLIS S.R.L. (CUI 40852915) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VOLTSOLIS S.R.L. în sectorul său?

VOLTSOLIS S.R.L. ocupă locul 1.668 din 9.845 firme active cu bilanț depus în CAEN 4321 (Lucrări de instalații electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VOLTSOLIS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

VOLTSOLIS S.R.L. este mai veche decât 50% dintre cele 17.125 firme active cu CAEN 4321.

Este VOLTSOLIS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare VOLTSOLIS S.R.L. (CUI 40852915) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VOLTSOLIS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VOLTSOLIS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VOLTSOLIS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VOLTSOLIS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VOLTSOLIS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, VOLTSOLIS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VOLTSOLIS S.R.L.?

În anul 2025, VOLTSOLIS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.814.492 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VOLTSOLIS S.R.L.?

Firmoscop analizează VOLTSOLIS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.