Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › RAZILCOM SRL

RAZILCOM SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 4095143 · J1993013026402
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RAZILCOM SRL
Cod fiscal (CIF) RO4095143
Nr. Reg. Comerțului J1993013026402
Sediu social Str. 11 Iunie nr. 61, bl. CORP A, et. P, ap. 1, Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0720534485

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ILIE RĂZVAN-MIHAIL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.05.1993
CAEN4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RAZILCOM SRL după CUI 4095143 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
28.702.733 lei
-8.0% vs 2024
Profit net 2025
3.166.276 lei
-28.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.0%
Față de sectorpeste 72% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 687 de firme din Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,3%.

Mărime față de sector12 angajați · peste 87% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 693 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 15.629.554 lei20142015: 19.230.879 lei20152016: 20.391.259 lei20162017: 25.535.247 lei20172018: 31.338.570 lei20182019: 27.985.109 lei20192020: 22.076.761 lei20202021: 24.189.628 lei20212022: 34.160.595 lei20222023: 38.765.526 lei20232024: 31.225.288 lei20242025: 28.702.733 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 28.702.733 lei 3.166.276 lei 12
2024 31.225.288 lei 4.446.908 lei 12
2023 38.765.526 lei 5.169.659 lei 11
2022 34.160.595 lei 3.087.168 lei 10
2021 24.189.628 lei 1.510.073 lei 10
2020 22.076.761 lei 1.836.909 lei 13
2019 27.985.109 lei 2.651.041 lei 13
2018 31.338.570 lei 1.825.757 lei 16
2017 25.535.247 lei 1.460.717 lei 18
2016 20.391.259 lei 1.299.706 lei 18
2015 19.230.879 lei 555.525 lei 18
2014 15.629.554 lei 342.408 lei 18
2013 13.519.469 lei 359.784 lei 21
2012 14.482.934 lei 604.752 lei 22
2011 13.966.723 lei 523.012 lei 25
2010 14.018.980 lei 922.550 lei 23
2009 27.279.944 lei 1.017.329 lei 29
2008 11.781.960 lei 462.926 lei 29

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2022 și 2023, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20222023
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 90 zile+26 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 219 zile+55 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,03%−3,21 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 20,58%+1,57 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,86×−0,4 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,26× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 11,59%−6,81 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,2%−6,16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 79,42%−4,08 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.391.894 lei−210.213 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,83×−0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,3×−0,82 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 159 zile+42 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 13,87%−4,83 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 24 din 1.612 firme active cu bilanț depus (CAEN 4775)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 2.916 firme active din sector
SectorCAEN 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)83
Valoare totală (2024–2026)880.750 lei

Cumpărători: ADMINISTRATIA DOMENIULUI PUBLIC SI DEZVOLTARE URBANA SECTOR 6

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RAZILCOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RAZILCOM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RAZILCOM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RAZILCOM SRL, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 4095143, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993013026402. Firma a fost înființată la data de 11 iunie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate (CAEN 4775).

La ultima verificare, RAZILCOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 28.702.733 lei și un rezultat net de 3.166.276 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RAZILCOM SRL?

RAZILCOM SRL (CUI 4095143) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RAZILCOM SRL în sectorul său?

RAZILCOM SRL ocupă locul 24 din 1.612 firme active cu bilanț depus în CAEN 4775 (Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RAZILCOM SRL față de firmele din același domeniu?

RAZILCOM SRL este mai veche decât 97% dintre cele 2.916 firme active cu CAEN 4775.

Este RAZILCOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RAZILCOM SRL (CUI 4095143) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RAZILCOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RAZILCOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RAZILCOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RAZILCOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RAZILCOM SRL plătitoare de TVA?

Da, RAZILCOM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RAZILCOM SRL?

În anul 2025, RAZILCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 28.702.733 lei și un număr mediu de 12 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RAZILCOM SRL?

Firmoscop analizează RAZILCOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.