Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › WMA SOFT COMMERCE S.R.L.

WMA SOFT COMMERCE S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Orş. Pantelimon
CUI 41047647 · J2019001962239
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire WMA SOFT COMMERCE S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO41047647
Nr. Reg. Comerțului J2019001962239
Sediu social Str. Ştrandului nr. 62, Orş. Pantelimon, jud. ILFOV, 77145

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

AMOLDOVENCEI AURA-ELENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.04.2019
CAEN0220 · Exploatarea forestieră
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută WMA SOFT COMMERCE S.R.L. după CUI 41047647 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 40/100
Cifră de afaceri 2025
1.966.839 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
121.831 lei
+152.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.2%
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 533.250 lei533K lei20192020: 333.405 lei333K lei20202021: 91.617 lei92K lei20212022: 2.217.010 lei2,2 mil. lei20222023: 1.936.491 lei1,9 mil. lei20232024: 1.710.773 lei1,7 mil. lei20242025: 1.966.839 lei2,0 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.966.839 lei 121.831 lei 5
2024 1.710.773 lei -233.626 lei 7
2023 1.936.491 lei 61.963 lei 10
2022 2.217.010 lei 239.539 lei 5
2021 91.617 lei -402.840 lei 3
2020 333.405 lei -129.842 lei 1
2019 533.250 lei 72.793 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 449 zile−202 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 42 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,19%+19,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 133,8%+15,48 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,75×−0,1 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,74%+15,8 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -33,38%−15,36 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 393.368 lei+148.972 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,09×+0,43 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,58×+1,13 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 142 zile−109 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,81%+18,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 653 din 4.039 firme active cu bilanț depus (CAEN 0220)
Vechime relativămai veche decât 34% dintre cele 6.149 firme active din sector
SectorCAEN 0220 · Exploatarea forestieră →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru WMA SOFT COMMERCE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți WMA SOFT COMMERCE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

WMA SOFT COMMERCE S.R.L., cu sediul în Orş. Pantelimon, are codul unic de înregistrare (CUI) 41047647, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2019001962239. Firma a fost înființată la data de 25 aprilie 2019 și are ca obiect principal de activitate Exploatarea forestieră (CAEN 0220).

La ultima verificare, WMA SOFT COMMERCE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.966.839 lei și un rezultat net de 121.831 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are WMA SOFT COMMERCE S.R.L.?

WMA SOFT COMMERCE S.R.L. (CUI 41047647) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă WMA SOFT COMMERCE S.R.L. în sectorul său?

WMA SOFT COMMERCE S.R.L. ocupă locul 653 din 4.039 firme active cu bilanț depus în CAEN 0220 (Exploatarea forestieră), după cifra de afaceri.

Cât de veche este WMA SOFT COMMERCE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

WMA SOFT COMMERCE S.R.L. este mai veche decât 34% dintre cele 6.149 firme active cu CAEN 0220.

Este WMA SOFT COMMERCE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare WMA SOFT COMMERCE S.R.L. (CUI 41047647) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este WMA SOFT COMMERCE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, WMA SOFT COMMERCE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în WMA SOFT COMMERCE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru WMA SOFT COMMERCE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este WMA SOFT COMMERCE S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, WMA SOFT COMMERCE S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a WMA SOFT COMMERCE S.R.L.?

În anul 2025, WMA SOFT COMMERCE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.966.839 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu WMA SOFT COMMERCE S.R.L.?

Firmoscop analizează WMA SOFT COMMERCE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.