Sari la conținut
FirmoscopFirmeIalomița › CURAT 3M S.R.L.

CURAT 3M S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sat Bucu Com. Bucu
CUI 41092435 · J21/386/2019
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CURAT 3M S.R.L.
CUI 41092435
Nr. Reg. Comerțului J21/386/2019
Sediu social Str. I. L. Caragiale nr. 8, Sat Bucu Com. Bucu, jud. IALOMIŢA, 927060
Telefon 040746564215

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

IORDACHE MARIUS-ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.05.2019
CAEN8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CURAT 3M S.R.L. după CUI 41092435 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
276.100 lei
+18.0% vs 2023
Profit net 2024
21.220 lei
-11.3% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă7.7%
Față de sectorpeste 27% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.785 de firme din Activități generale de curățenie a clădirilor care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 24,3%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 83% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.124 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 19.492 lei19K lei20192020: 83.462 lei83K lei20202021: 146.082 lei146K lei20212022: 181.026 lei181K lei20222023: 234.098 lei234K lei20232024: 276.100 lei276K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 276.100 lei 21.220 lei 5
2023 234.098 lei 23.933 lei 4
2022 181.026 lei 49.548 lei 3
2021 146.082 lei 33.842 lei 3
2020 83.462 lei 5.422 lei 2
2019 19.492 lei -10.725 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2019–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 12 zile−1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,69%−2,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,59%+4,88 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,27×−0,62 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,44×+0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,07%−0,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 68,76%−4,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 69,41%−4,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 55.220 lei−3.305 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 8,95×+1,74 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 10,23%−3,57 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.608 din 4.770 firme active cu bilanț depus (CAEN 8121)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 10.406 firme active din sector
SectorCAEN 8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)11
Valoare totală (2024–2025)91.505 lei

Cumpărători: A.P.I.A-CENTRUL JUDETEAN IALOMITA, DIRECTIA PENTRU AGRICULTURA JUDETEANA IALOMITA, COMISARIATUL REGIONAL PENTRU PROTECTIA CONSUMATORILOR- REGIUNEA SUD MUNTENIA PLOIESTI PRAHOVA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 09.05.2019
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 09.05.2019 → dizolvare

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CURAT 3M S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CURAT 3M S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CURAT 3M S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CURAT 3M S.R.L., cu sediul în Sat Bucu Com. Bucu, are codul unic de înregistrare (CUI) 41092435, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J21/386/2019. Firma a fost înființată la data de 10 mai 2019 și are ca obiect principal de activitate Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN 8121).

La ultima verificare, CURAT 3M S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 276.100 lei și un rezultat net de 21.220 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CURAT 3M S.R.L.?

CURAT 3M S.R.L. (CUI 41092435) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CURAT 3M S.R.L. în sectorul său?

CURAT 3M S.R.L. ocupă locul 1.608 din 4.770 firme active cu bilanț depus în CAEN 8121 (Activități generale de curățenie a clădirilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CURAT 3M S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CURAT 3M S.R.L. este mai veche decât 63% dintre cele 10.406 firme active cu CAEN 8121.

Este CURAT 3M S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CURAT 3M S.R.L. (CUI 41092435) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CURAT 3M S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CURAT 3M S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CURAT 3M S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CURAT 3M S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CURAT 3M S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CURAT 3M S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CURAT 3M S.R.L.?

În anul 2024, CURAT 3M S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 276.100 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CURAT 3M S.R.L.?

Firmoscop analizează CURAT 3M S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ialomiţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ialomița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.