Sari la conținut
FirmoscopFirmeGiurgiu › CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L.

CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sat Trestieni Com. Ulmi
CUI 41235101 · J52/757/2019
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L.
CUI 41235101
Nr. Reg. Comerțului J52/757/2019
Sediu social Str. Pinului nr. 531, CAMERA 1, Sat Trestieni Com. Ulmi, jud. GIURGIU, 87238
Telefon 0724834149

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 20.12.2023
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L. după CUI 41235101 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2020
1.127.903 lei
+127.0% vs 2019
Profit net 2020
518.405 lei
+31.9% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă46.0%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 496.037 lei496K lei20192020: 1.127.903 lei1,1 mil. lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 1.127.903 lei 518.405 lei 5
2019 496.037 lei 392.970 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2019–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 68 zile+46 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 17 zile−6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 45,96%−33,26 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 18,79%+11,76 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,32×−8,9 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,23×+0,15 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 56,87%−43,13 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 46,18%−46,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 81,21%−11,76 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 225.581 lei+101.572 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor −0,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,4×−16.521,17 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 27 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 88,41%−317,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.667 din 32.164 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 40% dintre cele 67.333 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Trestieni Com. Ulmi, are codul unic de înregistrare (CUI) 41235101, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J52/757/2019. Firma a fost înființată la data de 7 iunie 2019 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 1.127.903 lei și un rezultat net de 518.405 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L.?

CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L. (CUI 41235101) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 3.667 din 32.164 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 40% dintre cele 67.333 firme active cu CAEN 4120.

Este CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Nu — CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L. (CUI 41235101) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2020, CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.127.903 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează CIUȘ-CIUȘ CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Giurgiu →

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.