Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L.

MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sat Orlat Com. Orlat
CUI 41320436 · J2019001362323
Verifică înainte Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO41320436
Nr. Reg. Comerțului J2019001362323
Sediu social Str. Gării nr. 26, Sat Orlat Com. Orlat, jud. SIBIU, 557170
Telefon 0758601201

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.06.2019
CAEN4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L. după CUI 41320436 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 51/100
Cifră de afaceri 2025
114.099 lei
-60.0% vs 2024
Profit net 2025
2.928 lei
-92.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.6%
Față de sectorpeste 31% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 364 de firme din Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,3%.

Datorii / capital21.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 47.465 lei47K lei20192020: 289.211 lei289K lei20202021: 137.081 lei137K lei20212022: 133.448 lei133K lei20222023: 39.394 lei39K lei20232024: 284.039 lei284K lei20242025: 114.099 lei114K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 114.099 lei 2.928 lei
2024 284.039 lei 41.223 lei
2023 39.394 lei -1.092 lei
2022 133.448 lei 24.089 lei
2021 137.081 lei 308 lei
2020 289.211 lei 79.028 lei
2019 47.465 lei 33.197 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.202 zile+1.075 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 9 zile+8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,57%−11,94 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 95,51%+34,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,05×−0,58 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 21,26×+19,77 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 16,56%−45,2 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,74%−24,72 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 4,49%−36,73 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,29×−1,46 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,19×−4,81 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 306 zile+245 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,92%−15,05 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 397 din 514 firme active cu bilanț depus (CAEN 4662)
Vechime relativămai veche decât 27% dintre cele 733 firme active din sector
SectorCAEN 4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 22 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J32/1362/2019 → J2019001362323

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L., cu sediul în Sat Orlat Com. Orlat, are codul unic de înregistrare (CUI) 41320436, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2019001362323. Firma a fost înființată la data de 27 iunie 2019 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte (CAEN 4662).

La ultima verificare, MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 114.099 lei și un rezultat net de 2.928 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L.?

MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L. (CUI 41320436) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L. în sectorul său?

MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L. ocupă locul 397 din 514 firme active cu bilanț depus în CAEN 4662 (Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L. este mai veche decât 27% dintre cele 733 firme active cu CAEN 4662.

Este MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L. (CUI 41320436) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L.?

În anul 2025, MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 114.099 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop analizează MALIX TECHNOLOGIES SOLUTIONS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.