Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › LORY & ALIN SOLUTION S.R.L.

LORY & ALIN SOLUTION S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 41544964 · J40/11053/2019
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LORY & ALIN SOLUTION S.R.L.
CUI 41544964
Nr. Reg. Comerțului J40/11053/2019
Sediu social Str. Sold. Gheorghe Zamfir nr. 12, CAMERA NR 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 23867

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

GRECEANU MERY LOREDANA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.08.2019
CAEN4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LORY & ALIN SOLUTION S.R.L. după CUI 41544964 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 40/100
Cifră de afaceri 2025
74.968 lei
-10.0% vs 2024
Profit net 2025
8.379 lei
-20.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.2%
Față de sectorpeste 69% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 674 de firme din CAEN 4789 care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 13.813 lei14K lei20192020: 3.527 lei3.527 lei20202021: 2.133 lei2.133 lei20212022: 1.995 lei1.995 lei20222023: 48.027 lei48K lei20232024: 83.251 lei83K lei20242025: 74.968 lei75K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 74.968 lei 8.379 lei
2024 83.251 lei 10.566 lei
2023 48.027 lei 1.446 lei
2022 1.995 lei -14.054 lei
2021 2.133 lei -17.500 lei
2020 3.527 lei -13.575 lei
2019 13.813 lei -5.053 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 3.255 zile+491 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,18%−1,51 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 104,84%−1,8 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,95× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,31%−0,48 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -4,84%+1,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,12× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,12× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3.093 zile+528 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 12,58%−1,96 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 374 din 1.106 firme active cu bilanț depus (CAEN 4789)
Vechime relativămai veche decât 17% dintre cele 8.580 firme active din sector
SectorCAEN 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LORY & ALIN SOLUTION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LORY & ALIN SOLUTION S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LORY & ALIN SOLUTION S.R.L., cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 41544964, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/11053/2019. Firma a fost înființată la data de 22 august 2019 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN 4789).

La ultima verificare, LORY & ALIN SOLUTION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 74.968 lei și un rezultat net de 8.379 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LORY & ALIN SOLUTION S.R.L.?

LORY & ALIN SOLUTION S.R.L. (CUI 41544964) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă LORY & ALIN SOLUTION S.R.L. în sectorul său?

LORY & ALIN SOLUTION S.R.L. ocupă locul 374 din 1.106 firme active cu bilanț depus în CAEN 4789 (Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LORY & ALIN SOLUTION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

LORY & ALIN SOLUTION S.R.L. este mai veche decât 17% dintre cele 8.580 firme active cu CAEN 4789.

Este LORY & ALIN SOLUTION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare LORY & ALIN SOLUTION S.R.L. (CUI 41544964) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LORY & ALIN SOLUTION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LORY & ALIN SOLUTION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LORY & ALIN SOLUTION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LORY & ALIN SOLUTION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LORY & ALIN SOLUTION S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, LORY & ALIN SOLUTION S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LORY & ALIN SOLUTION S.R.L.?

În anul 2025, LORY & ALIN SOLUTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 74.968 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LORY & ALIN SOLUTION S.R.L.?

Firmoscop analizează LORY & ALIN SOLUTION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.