Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › DE LA MARE LA MUNTE S.R.L.

DE LA MARE LA MUNTE S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Mun. Vatra-Dornei
CUI 41588006 · J33/1495/2019
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DE LA MARE LA MUNTE S.R.L.
CUI 41588006
Nr. Reg. Comerțului J33/1495/2019
Sediu social Str. Ouşorului nr. 17, Mun. Vatra-Dornei, jud. SUCEAVA, 725700

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MARIN GEORGETA · administratorOLARIU ELENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.09.2019
CAEN5590 · Alte servicii de cazare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DE LA MARE LA MUNTE S.R.L. după CUI 41588006 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
18.195 lei
-53.0% vs 2024
Profit net 2025
797 lei
-96.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.4%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 1.466 lei1.466 lei20192020: 23.626 lei24K lei20202021: 32.907 lei33K lei20212022: 28.213 lei28K lei20222023: 40.024 lei40K lei20232024: 39.064 lei39K lei20242025: 18.195 lei18K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 18.195 lei 797 lei
2024 39.064 lei 22.240 lei
2023 40.024 lei 19.417 lei
2022 28.213 lei 5.812 lei 1
2021 32.907 lei 17.189 lei 1
2020 23.626 lei 5.236 lei 1
2019 1.466 lei 925 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 24 zile+10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 410 zile+247 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,38%−52,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,63%−0,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 61,5×+12,35 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,02× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,11%−30,21 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,09%−29,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,37%+0,4 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,25×−0,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 7,45%−141,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.689 din 2.025 firme active cu bilanț depus (CAEN 5590)
Vechime relativămai veche decât 24% dintre cele 4.413 firme active din sector
SectorCAEN 5590 · Alte servicii de cazare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume58
Dintre care în procedură de insolvență2
Dintre care radiate (închise)36

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Vatra Dornei → Mun. Vatra-Dornei

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DE LA MARE LA MUNTE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DE LA MARE LA MUNTE S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DE LA MARE LA MUNTE S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DE LA MARE LA MUNTE S.R.L., cu sediul în Mun. Vatra-Dornei, are codul unic de înregistrare (CUI) 41588006, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J33/1495/2019. Firma a fost înființată la data de 2 septembrie 2019 și are ca obiect principal de activitate Alte servicii de cazare (CAEN 5590).

La ultima verificare, DE LA MARE LA MUNTE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18.195 lei și un rezultat net de 797 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DE LA MARE LA MUNTE S.R.L.?

DE LA MARE LA MUNTE S.R.L. (CUI 41588006) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DE LA MARE LA MUNTE S.R.L. în sectorul său?

DE LA MARE LA MUNTE S.R.L. ocupă locul 1.689 din 2.025 firme active cu bilanț depus în CAEN 5590 (Alte servicii de cazare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DE LA MARE LA MUNTE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DE LA MARE LA MUNTE S.R.L. este mai veche decât 24% dintre cele 4.413 firme active cu CAEN 5590.

Este DE LA MARE LA MUNTE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare DE LA MARE LA MUNTE S.R.L. (CUI 41588006) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DE LA MARE LA MUNTE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DE LA MARE LA MUNTE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DE LA MARE LA MUNTE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DE LA MARE LA MUNTE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DE LA MARE LA MUNTE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, DE LA MARE LA MUNTE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DE LA MARE LA MUNTE S.R.L.?

În anul 2025, DE LA MARE LA MUNTE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 18.195 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DE LA MARE LA MUNTE S.R.L.?

Firmoscop analizează DE LA MARE LA MUNTE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Suceava →

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.