Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Caraș-Severin › EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L.

EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Orş. Moldova Nouă
CUI 41589443 · J11/653/2019
Verifică înainte Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L.
CUI 41589443
Nr. Reg. Comerțului J11/653/2019
Sediu social NICOLAE TITULESCU, bl. 27, ap. 8, CAMERA 3, Loc. Moldova Nouă, Oraş Moldova Nouă, jud. Caraş-Severin, 325500

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

BĂRBULESCU ALINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN7990 · Alte servicii de rezervare și asistență turistică
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L. după CUI 41589443 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 44/100
Cifră de afaceri 2025
33.950 lei
+139,0% vs 2024
Profit net 2025
12.766 lei
+476,1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă37.6%
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 37.900 lei38K lei20192020: 29.750 lei30K lei20202022: 17.790 lei18K lei20222023: 21.800 lei22K lei20232024: 14.200 lei14K lei20242025: 33.950 lei34K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 33.950 lei 12.766 lei —
2024 14.200 lei -3.394 lei —
2023 21.800 lei -2.479 lei —
2022 17.790 lei -12.014 lei 1
2021 — -59.257 lei 1
2020 29.750 lei 22.995 lei 1
2019 37.900 lei 20.968 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 417 zile−577 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 37,6%+61,5 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 205,45%−441,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,49×+0,34 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 67,6%+124,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -105,45%+441,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,8×−0,57 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 9,99×+5,81 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 37 de zile−50 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 86,44%+105,73 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 495 din 696 de firme active cu bilanț depus (CAEN 7990)
Vechime relativămai veche decât 54% dintre cele 1.934 de firme active din sector
SectorCAEN 7990 · Alte servicii de rezervare și asistență turistică →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2026)11.090 lei

Cumpărători: UNIVERSITATEA "BABES-BOLYAI"

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L., cu sediul în Orş. Moldova Nouă, are codul unic de înregistrare (CUI) 41589443, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J11/653/2019. Firma a fost înființată la data de 2 septembrie 2019 și are ca obiect principal de activitate Alte servicii de rezervare și asistență turistică (CAEN 7990).

La ultima verificare, EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 33.950 lei și un rezultat net de 12.766 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L.?

EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L. (CUI 41589443) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L. în sectorul său?

EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L. ocupă locul 495 din 696 de firme active cu bilanț depus în CAEN 7990 (Alte servicii de rezervare și asistență turistică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L. față de firmele din același domeniu?

EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L. este mai veche decât 54% dintre cele 1.934 de firme active cu CAEN 7990.

Este EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L. (CUI 41589443) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L.?

În anul 2025, EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 33.950 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L.?

Firmoscop analizează EVENTS RAVISANT BĂRBULESCU S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Turism în Caraș-Severin →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 7990 din Caraș-Severin, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.