Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L.

TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 41595917 · J2019000994525
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO41595917
Nr. Reg. Comerțului J2019000994525
Sediu social Bld. Octavian Goga nr. 12, bl. M 23, sc. 2, et. 8, ap. 48, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

COSTEA SOLOMON PAUL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 18.09.2024
CAEN4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L. după CUI 41595917 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 68/100
Cifră de afaceri 2025
3.531.801 lei
-67.0% vs 2024
Profit net 2025
1.092.318 lei
-47.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă30.9%
Față de sectorpeste 77% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 1.822 de firme din Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 9,8%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 1.922 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital5.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 260.517 lei261K lei20202022: 253.538 lei254K lei20222023: 862.531 lei863K lei20232024: 10.720.068 lei11 mil. lei20242025: 3.531.801 lei3,5 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.531.801 lei 1.092.318 lei 3
2024 10.720.068 lei 2.064.245 lei 5
2023 862.531 lei 122.264 lei 4
2022 253.538 lei 72.239 lei 1
2021 -1.595 lei
2020 260.517 lei 78.339 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.761 zile+1.295 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.867 zile+1.441 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 30,93%+11,67 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 83,57%−2,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,2× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,09×−0,98 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 32,61%−58,84 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,36%−7,58 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 16,43%+2,28 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.177.267 lei−966.747 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,17×−0,5 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,79×+1,53 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 54 zile−15 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 46,98%+17,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 677 din 2.550 firme active cu bilanț depus (CAEN 4211)
Vechime relativămai veche decât 35% dintre cele 3.969 firme active din sector
SectorCAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)5
Valoare totală (2024–2025)1.816.964 lei

Cumpărători: Primaria comunei Fratesti, Comuna Stanesti (Primaria Comunei Stanesti), Comuna Toporu (Consiliul Local al Comunei Toporu, jud. Giurgiu)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → TRANSFER(SOSIRE) din data 18.09.2024
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 18.09.2024 → sediu expirat

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 41595917, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2019000994525. Firma a fost înființată la data de 4 septembrie 2019 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211).

La ultima verificare, TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.531.801 lei și un rezultat net de 1.092.318 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L.?

TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L. (CUI 41595917) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 677 din 2.550 firme active cu bilanț depus în CAEN 4211 (Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 35% dintre cele 3.969 firme active cu CAEN 4211.

Este TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L. (CUI 41595917) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3.531.801 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează TEASOL SSM CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.