Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › FIT LOGISTICS S.R.L.

FIT LOGISTICS S.R.L.

Înființată în 2019 · 6 ani vechime · Orş. Bragadiru
CUI 41696148 · J2023000991235
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FIT LOGISTICS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO41696148
Nr. Reg. Comerțului J2023000991235
Sediu social Str. Rîul Doamnei nr. 15, C1, Orş. Bragadiru, jud. ILFOV, 77025

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

SIMIONOV AURELIU PETRIȘOR · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 14.02.2023
CAEN5226 · Alte activități anexe transporturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FIT LOGISTICS S.R.L. după CUI 41696148 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 49/100
Cifră de afaceri 2025
1.412.827 lei
+306.0% vs 2024
Profit net 2025
29.795 lei
+151.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.1%
Față de sectorpeste 30% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.098 de firme din CAEN 5229 care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 29% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.127 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 217.918 lei218K lei20232024: 348.080 lei348K lei20242025: 1.412.827 lei1,4 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.412.827 lei 29.795 lei 1
2024 348.080 lei -57.481 lei 1
2023 217.918 lei 16.762 lei 1
2022 0 lei
2019 -2.128 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 100 zile−45 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 32 zile+30 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,11%+18,62 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 104,61%−47,6 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,96×+0,3 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,03%+71,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -3,95%+45,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.412.827 lei+1.064.747 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,81× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 356,06× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,66%+16,83 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 403 din 932 firme active cu bilanț depus (CAEN 5226)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 1.316 firme active din sector
SectorCAEN 5226 · Alte activități anexe transporturilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg → Orş. Bragadiru
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 14.02.2023
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J29/2883/2019 → J2023000991235
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 14.02.2023 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Prahova
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Bragadiru → Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2023000991235 → J29/2883/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Prahova → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeştii de Târg → Oraş Bragadiru
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 14.02.2023
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J29/2883/2019 → J2023000991235

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FIT LOGISTICS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FIT LOGISTICS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FIT LOGISTICS S.R.L., cu sediul în Orş. Bragadiru, are codul unic de înregistrare (CUI) 41696148, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023000991235. Firma a fost înființată la data de 27 septembrie 2019 și are ca obiect principal de activitate Alte activități anexe transporturilor (CAEN 5226).

La ultima verificare, FIT LOGISTICS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.412.827 lei și un rezultat net de 29.795 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FIT LOGISTICS S.R.L.?

FIT LOGISTICS S.R.L. (CUI 41696148) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă FIT LOGISTICS S.R.L. în sectorul său?

FIT LOGISTICS S.R.L. ocupă locul 403 din 932 firme active cu bilanț depus în CAEN 5226 (Alte activități anexe transporturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FIT LOGISTICS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

FIT LOGISTICS S.R.L. este mai veche decât 52% dintre cele 1.316 firme active cu CAEN 5226.

Este FIT LOGISTICS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare FIT LOGISTICS S.R.L. (CUI 41696148) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FIT LOGISTICS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FIT LOGISTICS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FIT LOGISTICS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FIT LOGISTICS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FIT LOGISTICS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, FIT LOGISTICS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FIT LOGISTICS S.R.L.?

În anul 2025, FIT LOGISTICS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.412.827 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FIT LOGISTICS S.R.L.?

Firmoscop analizează FIT LOGISTICS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.