Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › CFGTECHSOLUTIONS S.R.L.

CFGTECHSOLUTIONS S.R.L.

Înființată în 2019 · 6 ani vechime · Mun. Piteşti
CUI 41700737 · J2022001083035
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CFGTECHSOLUTIONS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO41700737
Nr. Reg. Comerțului J2022001083035
Sediu social Bld. Ion C. Brătianu nr. 50-52, et. IV, corp A. camera 407, Mun. Piteşti, jud. ARGEŞ

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

CHEIANU MARIA - ALEXANDRA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 05.05.2022
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CFGTECHSOLUTIONS S.R.L. după CUI 41700737 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
18.978.520 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
522.092 lei
+126.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.8%
Față de sectorpeste 44% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector51 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 214.456 lei214K lei20202021: 3.702.814 lei3,7 mil. lei20212022: 8.975.455 lei9,0 mil. lei20222023: 14.286.435 lei14 mil. lei20232024: 17.554.176 lei18 mil. lei20242025: 18.978.520 lei19 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 18.978.520 lei 522.092 lei 51
2024 17.554.176 lei 230.401 lei 56
2023 14.286.435 lei 629.725 lei 48
2022 8.975.455 lei 1.045.395 lei 27
2021 3.702.814 lei 1.278.641 lei
2020 214.456 lei 471.094 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 139.031 lei 2 21 iunie 2026 – 24 iunie 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 109 zile−14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 74 zile+19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,75%+1,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 41,59%−4,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,4×+0,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,73×−0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,75%+3,55 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,82%+2,03 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,62%+0,64 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 372.128 lei+58.661 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,39× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 66,84×−96,3 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,05%+1,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 691 din 45.274 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 42% dintre cele 74.225 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 05.05.2022
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 05.05.2022 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Argeş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Municipiul Piteşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/12972/2019 → J2022001083035
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Argeş → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Piteşti → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2022001083035 → J40/12972/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Argeş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Municipiul Piteşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/12972/2019 → J2022001083035
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Argeş → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Piteşti → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2022001083035 → J40/12972/2019

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CFGTECHSOLUTIONS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CFGTECHSOLUTIONS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CFGTECHSOLUTIONS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CFGTECHSOLUTIONS S.R.L., cu sediul în Mun. Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 41700737, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2022001083035. Firma a fost înființată la data de 30 septembrie 2019 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, CFGTECHSOLUTIONS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18.978.520 lei și un rezultat net de 522.092 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CFGTECHSOLUTIONS S.R.L.?

CFGTECHSOLUTIONS S.R.L. (CUI 41700737) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CFGTECHSOLUTIONS S.R.L. în sectorul său?

CFGTECHSOLUTIONS S.R.L. ocupă locul 691 din 45.274 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CFGTECHSOLUTIONS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CFGTECHSOLUTIONS S.R.L. este mai veche decât 42% dintre cele 74.225 firme active cu CAEN 4941.

Este CFGTECHSOLUTIONS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CFGTECHSOLUTIONS S.R.L. (CUI 41700737) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CFGTECHSOLUTIONS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CFGTECHSOLUTIONS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CFGTECHSOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CFGTECHSOLUTIONS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CFGTECHSOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CFGTECHSOLUTIONS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CFGTECHSOLUTIONS S.R.L.?

În anul 2025, CFGTECHSOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 18.978.520 lei și un număr mediu de 51 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CFGTECHSOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop analizează CFGTECHSOLUTIONS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.