Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › ABCLEANING MACHINES S.R.L.

ABCLEANING MACHINES S.R.L.

Înființată în 2019 · 6 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 41756363 · J05/2382/2019
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ABCLEANING MACHINES S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO41756363
Nr. Reg. Comerțului J05/2382/2019
Sediu social Str. Dimitrie Cantemir nr. 88, bl. C9, sc. B, ap. 16, PARTER, Mun. Oradea, jud. BIHOR
Telefon 0721214449

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.10.2019
CAEN4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ABCLEANING MACHINES S.R.L. după CUI 41756363 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.147.478 lei
+22.0% vs 2024
Profit net 2025
348.871 lei
+8.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.1%
Față de sectorpeste 66% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 364 de firme din Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,3%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 57% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 354 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 90.500 lei91K lei20192020: 793.902 lei794K lei20202021: 1.327.933 lei1,3 mil. lei20212022: 1.553.177 lei1,6 mil. lei20222023: 2.737.800 lei2,7 mil. lei20232024: 2.587.409 lei2,6 mil. lei20242025: 3.147.478 lei3,1 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.147.478 lei 348.871 lei 3
2024 2.587.409 lei 321.588 lei 2
2023 2.737.800 lei 360.378 lei 1
2022 1.553.177 lei 229.425 lei 1
2021 1.327.933 lei 182.029 lei 1
2020 793.902 lei 148.865 lei 1
2019 90.500 lei 13.314 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 123 zile+40 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 58 zile−30 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,08%−1,35 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,87%+8,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,28×−0,55 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,78×+0,23 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 25,6%−4,19 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,37%−4,9 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,15%−8,53 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.049.159 lei−244.546 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,3×−0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,68×−0,5 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 99 zile+12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,64%−1,69 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 138 din 514 firme active cu bilanț depus (CAEN 4662)
Vechime relativămai veche decât 25% dintre cele 733 firme active din sector
SectorCAEN 4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)19
Valoare totală (2024–2026)546.651 lei

Cumpărători: NUCLEARELECTRICA SERV S.R.L., Comuna Band, SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA ZALAU

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/2382/2019 → J05/2382/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J05/2382/2019 → J5/2382/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/2382/2019 → J05/2382/2019

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ABCLEANING MACHINES S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ABCLEANING MACHINES S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ABCLEANING MACHINES S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ABCLEANING MACHINES S.R.L., cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 41756363, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/2382/2019. Firma a fost înființată la data de 11 octombrie 2019 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte (CAEN 4662).

La ultima verificare, ABCLEANING MACHINES S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.147.478 lei și un rezultat net de 348.871 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ABCLEANING MACHINES S.R.L.?

ABCLEANING MACHINES S.R.L. (CUI 41756363) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ABCLEANING MACHINES S.R.L. în sectorul său?

ABCLEANING MACHINES S.R.L. ocupă locul 138 din 514 firme active cu bilanț depus în CAEN 4662 (Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ABCLEANING MACHINES S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ABCLEANING MACHINES S.R.L. este mai veche decât 25% dintre cele 733 firme active cu CAEN 4662.

Este ABCLEANING MACHINES S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ABCLEANING MACHINES S.R.L. (CUI 41756363) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ABCLEANING MACHINES S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ABCLEANING MACHINES S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ABCLEANING MACHINES S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ABCLEANING MACHINES S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ABCLEANING MACHINES S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ABCLEANING MACHINES S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ABCLEANING MACHINES S.R.L.?

În anul 2025, ABCLEANING MACHINES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3.147.478 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ABCLEANING MACHINES S.R.L.?

Firmoscop analizează ABCLEANING MACHINES S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.