Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L.

TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L.

Înființată în 2019 · 6 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 41830427 · J2021002130296
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 41 mil. leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO41830427
Nr. Reg. Comerțului J2021002130296
Sediu social Str. Gheorghe Grigore Cantacuzino nr. 14, et. PARTER, ap. 1, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA, 100010

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ATLAS INSOLV SPRL · administrator judiciar provizoriuLUNGU MARIANA · administrator specialPĂCURARU DANIEL-AURELIAN · reprezentant administrator persoana juridica

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 31.08.2021
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)40.644.832 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 40.644.832 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. după CUI 41830427 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 51/100
Cifră de afaceri 2025
21.349.863 lei
-68.0% vs 2024
Profit net 2025
686.774 lei
-33.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.2%
Față de sectorpeste 32% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital31.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 18.990.884 lei19 mil. lei20232024: 67.256.363 lei67 mil. lei20242025: 21.349.863 lei21 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 21.349.863 lei 686.774 lei 1
2024 67.256.363 lei 1.032.190 lei 2
2023 18.990.884 lei 1.684.866 lei 1
2022 -995.969 lei 1
2021 -243.582 lei 1
2020 -111.488 lei 1
2019 -18.226 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 3.078 zile+2.320 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 800 zile+741 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,22%+1,69 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 97,19%+0,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,03× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 31,58×+3,73 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 12,05%−8,53 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,37%−0,35 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 3,08%−0,4 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 21.349.863 lei−12.278.319 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,12×−0,35 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 16,64×−80.050,46 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 22 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,14%+1,19 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

7,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă medie sau mare — 61 din 772 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 0,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 639 din 19.931 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 32.201 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2024)76.545 lei

Cumpărători: SC AMENAJARE EDILITARA S5 S.R.L

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume333
Dintre care în procedură de insolvență9
Dintre care radiate (închise)296

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J29/2130/2021 → J2021002130296
  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 5 → Mun. Ploieşti
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 31.08.2021
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/14658/2019 → J29/2130/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 31.08.2021 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Prahova → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Ploieşti → Bucureşti Sectorul 5
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2021002130296 → J40/14658/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Prahova
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 5 → Municipiul Ploieşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J29/2130/2021 → J2021002130296
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 31.08.2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/14658/2019 → J29/2130/2021

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L., cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 41830427, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021002130296. Firma a fost înființată la data de 30 octombrie 2019 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 41 mil. lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21.349.863 lei și un rezultat net de 686.774 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L.?

TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. (CUI 41830427) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. în sectorul său?

TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. ocupă locul 639 din 19.931 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. este mai veche decât 62% dintre cele 32.201 firme active cu CAEN 4100.

Este TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. (CUI 41830427) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. figura cu restanțe de 40.644.832 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L.?

În anul 2025, TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 21.349.863 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L.?

Firmoscop analizează TOP & CONSTRUCT DEZVOLTARE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.