Sari la conținut
FirmoscopFirmeCaraș-Severin › LBS MENTENANŢĂ S.R.L.

LBS MENTENANŢĂ S.R.L.

Înființată în 2019 · 6 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 41888151 · J35/1592/2023
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LBS MENTENANŢĂ S.R.L.
CUI 41888151
Nr. Reg. Comerțului J35/1592/2023
Sediu social Str. Martir Claudiu Vârcuş nr. 3, bl. 19, sc. C, et. 4, ap. 19, CAMERA 2, Mun. Timişoara, 300733
Telefon 0735363919

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

ŞTEFĂNESCU BOGDAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 19.04.2023
CAEN4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LBS MENTENANŢĂ S.R.L. după CUI 41888151 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
45.928 lei
-41.0% vs 2024
Profit net 2025
23.331 lei
-52.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă50.8%
Datorii / capital1.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 1.500 lei1.500 lei20192020: 20.500 lei21K lei20202021: 53.886 lei54K lei20212022: 76.500 lei77K lei20222023: 65.750 lei66K lei20232024: 77.370 lei77K lei20242025: 45.928 lei46K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 45.928 lei 23.331 lei
2024 77.370 lei 48.610 lei
2023 65.750 lei 22.275 lei
2022 76.500 lei 44.386 lei
2021 53.886 lei 22.006 lei
2020 20.500 lei 14.603 lei
2019 1.500 lei 1.095 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 363 zile+328 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 95 zile+39 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 50,8%−12,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 65,81%+52,76 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,52×−6,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,91×+1,76 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 97,26%−2,25 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 33,58%−52,94 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 34,53%−52,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,66×−0,72 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 150,29%−151,34 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.333 din 2.007 firme active cu bilanț depus (CAEN 4334)
Vechime relativămai veche decât 41% dintre cele 5.372 firme active din sector
SectorCAEN 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume11
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Bocşa, Oraş Bocşa → Mun. Timişoara
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 19.04.2023
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J11/807/2019 → J35/1592/2023
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 19.04.2023 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Timiş → Caraş-Severin
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Timişoara → Loc. Bocşa, Oraş Bocşa
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J35/1592/2023 → J11/807/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Caraş-Severin → Timiş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Bocşa, Oraş Bocşa → Municipiul Timişoara

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LBS MENTENANŢĂ S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LBS MENTENANŢĂ S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LBS MENTENANŢĂ S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LBS MENTENANŢĂ S.R.L., cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 41888151, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1592/2023. Firma a fost înființată la data de 12 noiembrie 2019 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN 4334).

La ultima verificare, LBS MENTENANŢĂ S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 45.928 lei și un rezultat net de 23.331 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LBS MENTENANŢĂ S.R.L.?

LBS MENTENANŢĂ S.R.L. (CUI 41888151) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LBS MENTENANŢĂ S.R.L. în sectorul său?

LBS MENTENANŢĂ S.R.L. ocupă locul 1.333 din 2.007 firme active cu bilanț depus în CAEN 4334 (Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LBS MENTENANŢĂ S.R.L. față de firmele din același domeniu?

LBS MENTENANŢĂ S.R.L. este mai veche decât 41% dintre cele 5.372 firme active cu CAEN 4334.

Este LBS MENTENANŢĂ S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare LBS MENTENANŢĂ S.R.L. (CUI 41888151) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LBS MENTENANŢĂ S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LBS MENTENANŢĂ S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LBS MENTENANŢĂ S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LBS MENTENANŢĂ S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LBS MENTENANŢĂ S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, LBS MENTENANŢĂ S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LBS MENTENANŢĂ S.R.L.?

În anul 2025, LBS MENTENANŢĂ S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 45.928 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LBS MENTENANŢĂ S.R.L.?

Firmoscop analizează LBS MENTENANŢĂ S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.