Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › CR MARIUSTIL STAND S.R.L.

CR MARIUSTIL STAND S.R.L.

Înființată în 2019 · 6 ani vechime · Sat Vlădeşti Com. Vlădeşti
CUI 41966896 · J17/1977/2019
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CR MARIUSTIL STAND S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO41966896
Nr. Reg. Comerțului J17/1977/2019
Sediu social VLĂDEŞTI nr. 43, Sat Vlădeşti Com. Vlădeşti, jud. GALAŢI, 807335
Telefon 0742709430

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CRĂCIUN MARIUS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.11.2019
CAEN7410 · Activități de design specializat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CR MARIUSTIL STAND S.R.L. după CUI 41966896 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
497.874 lei
+82.0% vs 2024
Profit net 2025
184.398 lei
+1319.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă37.0%
Față de sectorpeste 61% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.025 de firme din CAEN 7410 care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 24,7%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 87% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.962 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 104.888 lei105K lei20202021: 151.135 lei151K lei20212022: 295.359 lei295K lei20222023: 265.936 lei266K lei20232024: 274.142 lei274K lei20242025: 497.874 lei498K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 497.874 lei 184.398 lei 2
2024 274.142 lei 12.990 lei 2
2023 265.936 lei 42.944 lei 2
2022 295.359 lei 1.478 lei 3
2021 151.135 lei 41.408 lei 1
2020 104.888 lei 40.511 lei 1
2019 -2.436 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 83 zile+64 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 191 zile+163 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 37,04%+32,3 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 37,86%+14,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,64×−1,6 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,61×+0,3 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,78%+71,79 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 62,01%+40,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 62,14%−14,27 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 248.937 lei+111.866 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,67×−2,84 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 63,79%+57,7 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 182 din 2.652 firme active cu bilanț depus (CAEN 7410)
Vechime relativămai veche decât 44% dintre cele 5.875 firme active din sector
SectorCAEN 7410 · Activități de design specializat →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume21
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CR MARIUSTIL STAND S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CR MARIUSTIL STAND S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CR MARIUSTIL STAND S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CR MARIUSTIL STAND S.R.L., cu sediul în Sat Vlădeşti Com. Vlădeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 41966896, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J17/1977/2019. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 2019 și are ca obiect principal de activitate Activități de design specializat (CAEN 7410).

La ultima verificare, CR MARIUSTIL STAND S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 497.874 lei și un rezultat net de 184.398 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CR MARIUSTIL STAND S.R.L.?

CR MARIUSTIL STAND S.R.L. (CUI 41966896) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CR MARIUSTIL STAND S.R.L. în sectorul său?

CR MARIUSTIL STAND S.R.L. ocupă locul 182 din 2.652 firme active cu bilanț depus în CAEN 7410 (Activități de design specializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CR MARIUSTIL STAND S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CR MARIUSTIL STAND S.R.L. este mai veche decât 44% dintre cele 5.875 firme active cu CAEN 7410.

Este CR MARIUSTIL STAND S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CR MARIUSTIL STAND S.R.L. (CUI 41966896) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CR MARIUSTIL STAND S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CR MARIUSTIL STAND S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CR MARIUSTIL STAND S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CR MARIUSTIL STAND S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CR MARIUSTIL STAND S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CR MARIUSTIL STAND S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CR MARIUSTIL STAND S.R.L.?

În anul 2025, CR MARIUSTIL STAND S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 497.874 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CR MARIUSTIL STAND S.R.L.?

Firmoscop analizează CR MARIUSTIL STAND S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.