Sari la conținut
FirmoscopFirmeCovasna › SERVICII "DELKASERV" SRL

SERVICII "DELKASERV" SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Sat Valea Crişului Com. Valea Crişului
CUI 4201619 · J14/511/1993
Fără probleme găsite Re-verificat · 22 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SERVICII "DELKASERV" SRL
Cod fiscal (CIF) RO4201619
Nr. Reg. Comerțului J14/511/1993
Sediu social VALEA CRIŞULUI nr. 105, Sat Valea Crişului Com. Valea Crişului, jud. COVASNA, 527165
Telefon 0773959430

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

POPA ANDREA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.07.1993
CAEN7220 · Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SERVICII "DELKASERV" SRL după CUI 4201619 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
381.334 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
203.407 lei
+27.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă53.3%
Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 39.606 lei20142015: 51.760 lei20152016: 47.133 lei20162017: 49.333 lei20172018: 39.350 lei20182019: 57.359 lei20192020: 140.159 lei20202021: 65.909 lei20212022: 180.789 lei20222023: 676.390 lei20232024: 331.940 lei20242025: 381.334 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 381.334 lei 203.407 lei 1
2024 331.940 lei 159.854 lei 1
2023 676.390 lei 459.783 lei 1
2022 180.789 lei 106.116 lei
2021 65.909 lei 11.408 lei 0
2020 140.159 lei 101.229 lei 1
2019 57.359 lei 3.977 lei 1
2018 39.350 lei -9.303 lei 2
2017 49.333 lei -3.061 lei 2
2016 47.133 lei -6.785 lei 2
2015 51.760 lei -66.262 lei 2
2014 39.606 lei 2.160 lei 2
2013 59.007 lei -2.689 lei 2
2012 56.981 lei 4.285 lei 2
2011 53.416 lei -257 lei 2
2010 83.394 lei 1.765 lei 2
2009 74.939 lei -4.261 lei 2
2008 174.391 lei 85.664 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 79 zile+46 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 10 zile−65 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 53,34%+5,18 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 23,88%+17,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,19×−12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,31×+0,24 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 76,14%+41,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 58,93%+26,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 77,4%−17,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 381.334 lei+49.394 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,1×+0,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 173,1%+44,05 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 39 din 252 firme active cu bilanț depus (CAEN 7220)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 681 firme active din sector
SectorCAEN 7220 · Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)7
Valoare totală (2024–2025)316.335 lei

Cumpărători: Muzeul National de Istorie a Romaniei, COMUNA DRAJNA, MUZEUL JUDETEAN SATU MARE

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SERVICII "DELKASERV" SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SERVICII "DELKASERV" SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SERVICII "DELKASERV" SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SERVICII "DELKASERV" SRL, cu sediul în Sat Valea Crişului Com. Valea Crişului, are codul unic de înregistrare (CUI) 4201619, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J14/511/1993. Firma a fost înființată la data de 2 iulie 1993 și are ca obiect principal de activitate Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste (CAEN 7220).

La ultima verificare, SERVICII "DELKASERV" SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 381.334 lei și un rezultat net de 203.407 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SERVICII "DELKASERV" SRL?

SERVICII "DELKASERV" SRL (CUI 4201619) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 22 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SERVICII "DELKASERV" SRL în sectorul său?

SERVICII "DELKASERV" SRL ocupă locul 39 din 252 firme active cu bilanț depus în CAEN 7220 (Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SERVICII "DELKASERV" SRL față de firmele din același domeniu?

SERVICII "DELKASERV" SRL este mai veche decât 98% dintre cele 681 firme active cu CAEN 7220.

Este SERVICII "DELKASERV" SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SERVICII "DELKASERV" SRL (CUI 4201619) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SERVICII "DELKASERV" SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SERVICII "DELKASERV" SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SERVICII "DELKASERV" SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SERVICII "DELKASERV" SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SERVICII "DELKASERV" SRL plătitoare de TVA?

Da, SERVICII "DELKASERV" SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SERVICII "DELKASERV" SRL?

În anul 2025, SERVICII "DELKASERV" SRL a raportat o cifră de afaceri de 381.334 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SERVICII "DELKASERV" SRL?

Firmoscop analizează SERVICII "DELKASERV" SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Covasna

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Covasna

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.