Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › PCA DRIVERS S.R.L.

PCA DRIVERS S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Mun. Baia Mare
CUI 42085487 · J2020000014249
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PCA DRIVERS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO42085487
Nr. Reg. Comerțului J2020000014249
Sediu social Str. Cuza Vodă nr. 4, et. 3, ap. 54, Mun. Baia Mare, jud. MARAMUREŞ, 430034

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

POP CĂTĂLIN AUGUSTIN · administratorPOP SORINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.01.2020
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PCA DRIVERS S.R.L. după CUI 42085487 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2025
604.208 lei
+17.0% vs 2024
Profit net 2025
32.261 lei
+525.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.3%
Față de sectorpeste 54% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 71% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 84.532 lei85K lei20212022: 374.787 lei375K lei20222023: 282.445 lei282K lei20232024: 514.974 lei515K lei20242025: 604.208 lei604K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 604.208 lei 32.261 lei 3
2024 514.974 lei 5.158 lei 1
2023 282.445 lei -8.869 lei 1
2022 374.787 lei -67.743 lei 1
2021 84.532 lei -19.481 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 97 zile−18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 10 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,34%+4,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 736,19%+59,89 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,14× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 147,23%+125,81 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -485,28%+90,3 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 201.403 lei−313.571 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 27,57×+6,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 5,98%+2,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 14.692 din 45.277 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 41% dintre cele 74.227 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume8
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PCA DRIVERS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PCA DRIVERS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PCA DRIVERS S.R.L., cu sediul în Mun. Baia Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 42085487, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020000014249. Firma a fost înființată la data de 9 ianuarie 2020 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, PCA DRIVERS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 604.208 lei și un rezultat net de 32.261 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PCA DRIVERS S.R.L.?

PCA DRIVERS S.R.L. (CUI 42085487) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă PCA DRIVERS S.R.L. în sectorul său?

PCA DRIVERS S.R.L. ocupă locul 14.692 din 45.277 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PCA DRIVERS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PCA DRIVERS S.R.L. este mai veche decât 41% dintre cele 74.227 firme active cu CAEN 4941.

Este PCA DRIVERS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare PCA DRIVERS S.R.L. (CUI 42085487) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PCA DRIVERS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PCA DRIVERS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PCA DRIVERS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PCA DRIVERS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PCA DRIVERS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, PCA DRIVERS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PCA DRIVERS S.R.L.?

În anul 2025, PCA DRIVERS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 604.208 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PCA DRIVERS S.R.L.?

Firmoscop analizează PCA DRIVERS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Maramureș →

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.