Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › MONALISA STAR SRL

MONALISA STAR SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 4210897 · J17/1670/1993
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MONALISA STAR SRL
Cod fiscal (CIF) RO4210897
Nr. Reg. Comerțului J17/1670/1993
Sediu social Str. Domnească nr. 203, ZONA B. CORP C1, Mun. Galaţi
Telefon 0721227627

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.07.1993
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MONALISA STAR SRL după CUI 4210897 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
648.245 lei
-20.0% vs 2024
Profit net 2025
-79.332 lei
-4214.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-12.2%
Față de sectorpeste 15% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 87% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 410.377 lei20142015: 674.649 lei20152016: 606.325 lei20162017: 592.852 lei20172018: 882.865 lei20182019: 741.423 lei20192020: 497.340 lei20202021: 615.068 lei20212022: 649.479 lei20222023: 648.955 lei20232024: 806.840 lei20242025: 648.245 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 648.245 lei -79.332 lei 5
2024 806.840 lei 1.928 lei 5
2023 648.955 lei 1.217 lei 4
2022 649.479 lei 15.393 lei 5
2021 615.068 lei 71.884 lei 4
2020 497.340 lei 163.353 lei 3
2019 741.423 lei 538.001 lei 7
2018 882.865 lei 92.327 lei 8
2017 592.852 lei 8.461 lei 7
2016 606.325 lei -59.580 lei 8
2015 674.649 lei -49.057 lei 8
2014 410.377 lei -23.469 lei 8
2013 378.345 lei -34.400 lei 12
2012 348.721 lei -57.870 lei 14
2011 431.156 lei 1.133 lei 16
2010 725.136 lei -56.513 lei 15
2009 814.892 lei 1.756 lei 15
2008 723.365 lei 18.110 lei 13

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 218 zile+72 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 37 zile+36 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -12,24%−12,48 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 41,72%+7,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,4×−0,54 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,71×+0,19 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -14,61%−14,92 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -8,53%−8,73 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 58,41%−7,55 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 129.649 lei−31.719 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,7×−0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,79×−0,14 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 461 zile+68 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -8,73%−11,56 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 11.644 din 47.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 91.149 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1993001670178 → J17/1670/1993
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J17/1670/1993 → J1993001670178

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MONALISA STAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MONALISA STAR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MONALISA STAR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MONALISA STAR SRL, cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 4210897, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J17/1670/1993. Firma a fost înființată la data de 5 iulie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, MONALISA STAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 648.245 lei și un rezultat net de -79.332 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MONALISA STAR SRL?

MONALISA STAR SRL (CUI 4210897) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MONALISA STAR SRL în sectorul său?

MONALISA STAR SRL ocupă locul 11.644 din 47.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MONALISA STAR SRL față de firmele din același domeniu?

MONALISA STAR SRL este mai veche decât 94% dintre cele 91.149 firme active cu CAEN 4711.

Este MONALISA STAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MONALISA STAR SRL (CUI 4210897) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MONALISA STAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MONALISA STAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MONALISA STAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MONALISA STAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MONALISA STAR SRL plătitoare de TVA?

Da, MONALISA STAR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MONALISA STAR SRL?

În anul 2025, MONALISA STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 648.245 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MONALISA STAR SRL?

Firmoscop analizează MONALISA STAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Galați →

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.