Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › LUXCOȘAR LUK S.R.L.

LUXCOȘAR LUK S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Sat Corcioveni Com. Brăhăşeşti
CUI 42128952 · J2020000064176
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LUXCOȘAR LUK S.R.L.
CUI 42128952
Nr. Reg. Comerțului J2020000064176
Sediu social Str. 2 nr. 39, camera 2, Sat Corcioveni Com. Brăhăşeşti, jud. GALAŢI, 807056
Telefon 0764689779

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.01.2020
CAEN8123 · Alte activități de curățenie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LUXCOȘAR LUK S.R.L. după CUI 42128952 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
380.615 lei
+29.0% vs 2024
Profit net 2025
227.149 lei
+12.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă59.7%
Față de sectorpeste 86% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 898 de firme din Alte activități de curățenie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 26,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 33% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 938 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 180.287 lei180K lei20202021: 168.550 lei169K lei20212022: 202.009 lei202K lei20222023: 292.163 lei292K lei20232024: 295.836 lei296K lei20242025: 380.615 lei381K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 380.615 lei 227.149 lei 1
2024 295.836 lei 201.354 lei 1
2023 292.163 lei 209.446 lei 1
2022 202.009 lei 173.526 lei 1
2021 168.550 lei 119.411 lei 1
2020 180.287 lei 142.633 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 53 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 227 zile+31 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 59,68%−8,38 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 19,54%+2,51 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,12×−0,75 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,24× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,88%+0,11 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 80,36%−2,42 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 80,46%−2,51 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 380.615 lei+84.779 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,35×+0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 256,31×+57,09 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 256,44%−152,47 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 281 din 765 firme active cu bilanț depus (CAEN 8123)
Vechime relativămai veche decât 51% dintre cele 1.139 firme active din sector
SectorCAEN 8123 · Alte activități de curățenie →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)53
Valoare totală (2024–2026)287.366 lei

Cumpărători: SCOALA GIMNAZIALA NR.1 MATCA, SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 TOFLEA, GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 23 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J17/64/2020 → J2020000064176

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LUXCOȘAR LUK S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LUXCOȘAR LUK S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LUXCOȘAR LUK S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LUXCOȘAR LUK S.R.L., cu sediul în Sat Corcioveni Com. Brăhăşeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 42128952, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020000064176. Firma a fost înființată la data de 20 ianuarie 2020 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de curățenie (CAEN 8123).

La ultima verificare, LUXCOȘAR LUK S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 380.615 lei și un rezultat net de 227.149 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LUXCOȘAR LUK S.R.L.?

LUXCOȘAR LUK S.R.L. (CUI 42128952) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LUXCOȘAR LUK S.R.L. în sectorul său?

LUXCOȘAR LUK S.R.L. ocupă locul 281 din 765 firme active cu bilanț depus în CAEN 8123 (Alte activități de curățenie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LUXCOȘAR LUK S.R.L. față de firmele din același domeniu?

LUXCOȘAR LUK S.R.L. este mai veche decât 51% dintre cele 1.139 firme active cu CAEN 8123.

Este LUXCOȘAR LUK S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare LUXCOȘAR LUK S.R.L. (CUI 42128952) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LUXCOȘAR LUK S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LUXCOȘAR LUK S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LUXCOȘAR LUK S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LUXCOȘAR LUK S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LUXCOȘAR LUK S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, LUXCOȘAR LUK S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LUXCOȘAR LUK S.R.L.?

În anul 2025, LUXCOȘAR LUK S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 380.615 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LUXCOȘAR LUK S.R.L.?

Firmoscop analizează LUXCOȘAR LUK S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.