Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L.

PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 42216566 · J2020000164267
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO42216566
Nr. Reg. Comerțului J2020000164267
Sediu social Str. Dr. Knöpfler Vilmos nr. 7, ap. II, Mun. Târgu Mureş

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

KISS LEVENTE · administratorFISCHER DAVID-OTTÓ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.02.2020
CAEN6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L. după CUI 42216566 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.709.255 lei
+24.0% vs 2024
Profit net 2025
215.349 lei
-35.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.6%
Față de sectorpeste 15% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector11 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 100 lei100 lei20202021: 23.332 lei23K lei20212022: 226.042 lei226K lei20222023: 697.266 lei697K lei20232024: 1.378.879 lei1,4 mil. lei20242025: 1.709.255 lei1,7 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.709.255 lei 215.349 lei 11
2024 1.378.879 lei 334.123 lei 9
2023 697.266 lei 164.198 lei 5
2022 226.042 lei 37.834 lei 2
2021 23.332 lei 18.135 lei
2020 100 lei -6.427 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 98 zile+70 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 48 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,6%−11,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 67,32%+43,57 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,49×−2,72 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,13×+1,82 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,64%−0,3 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 31,56%−44,65 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,68%−44,57 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 155.387 lei+2.178 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,51×−0,63 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,77× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 31 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,71%−18,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.526 din 14.413 firme active cu bilanț depus (CAEN 6210)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 26.172 firme active din sector
SectorCAEN 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume14
Dintre care radiate (închise)5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L., cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 42216566, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020000164267. Firma a fost înființată la data de 6 februarie 2020 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

La ultima verificare, PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.709.255 lei și un rezultat net de 215.349 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L.?

PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L. (CUI 42216566) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L. în sectorul său?

PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L. ocupă locul 1.526 din 14.413 firme active cu bilanț depus în CAEN 6210 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L. este mai veche decât 79% dintre cele 26.172 firme active cu CAEN 6210.

Este PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L. (CUI 42216566) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L.?

În anul 2025, PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.709.255 lei și un număr mediu de 11 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop analizează PRISMA PLATFORM SOLUTIONS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.