Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › CAY TOP TRADER S.R.L.

CAY TOP TRADER S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 42224984 · J2020000353133
Fără probleme găsite Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CAY TOP TRADER S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO42224984
Nr. Reg. Comerțului J2020000353133
Sediu social Str. Napoli nr. 23-25, et. 3, ap. 16, CAMERA 2, Mun. Constanţa
Telefon 0755010228

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

CHILĂ ANDRA IRENE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.02.2020
CAEN4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CAY TOP TRADER S.R.L. după CUI 42224984 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.561.188 lei
+7.0% vs 2024
Profit net 2025
450.667 lei
-31.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă28.9%
Față de sectorpeste 91% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 826 de firme din Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 78% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 818 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 86.855 lei87K lei20202021: 666.820 lei667K lei20212022: 1.082.464 lei1,1 mil. lei20222023: 1.411.728 lei1,4 mil. lei20232024: 1.463.139 lei1,5 mil. lei20242025: 1.561.188 lei1,6 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.561.188 lei 450.667 lei 3
2024 1.463.139 lei 657.494 lei 1
2023 1.411.728 lei 615.919 lei 1
2022 1.082.464 lei 538.553 lei 1
2021 666.820 lei 310.297 lei 1
2020 86.855 lei 40.246 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 111 zile+90 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile−81 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 28,87%−16,07 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 51,35%+40,2 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,95×−7,02 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,06×+0,93 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,95% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 48,62%−40,2 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 48,65%−40,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 520.396 lei−942.743 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,68×−0,3 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,93×−0,31 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 93 zile+7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 52,78%−38,91 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 209 din 1.609 firme active cu bilanț depus (CAEN 4775)
Vechime relativămai veche decât 50% dintre cele 2.885 firme active din sector
SectorCAEN 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CAY TOP TRADER S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CAY TOP TRADER S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CAY TOP TRADER S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CAY TOP TRADER S.R.L., cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 42224984, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020000353133. Firma a fost înființată la data de 7 februarie 2020 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN 4775).

La ultima verificare, CAY TOP TRADER S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.561.188 lei și un rezultat net de 450.667 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CAY TOP TRADER S.R.L.?

CAY TOP TRADER S.R.L. (CUI 42224984) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CAY TOP TRADER S.R.L. în sectorul său?

CAY TOP TRADER S.R.L. ocupă locul 209 din 1.609 firme active cu bilanț depus în CAEN 4775 (Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CAY TOP TRADER S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CAY TOP TRADER S.R.L. este mai veche decât 50% dintre cele 2.885 firme active cu CAEN 4775.

Este CAY TOP TRADER S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CAY TOP TRADER S.R.L. (CUI 42224984) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CAY TOP TRADER S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CAY TOP TRADER S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CAY TOP TRADER S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CAY TOP TRADER S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CAY TOP TRADER S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CAY TOP TRADER S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CAY TOP TRADER S.R.L.?

În anul 2025, CAY TOP TRADER S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.561.188 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CAY TOP TRADER S.R.L.?

Firmoscop analizează CAY TOP TRADER S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.