Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › STAR PROD-COM SRL

STAR PROD-COM SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Sat Lueta Com. Lueta
CUI 4242635 · J19/744/1993
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 1,4 mil. leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STAR PROD-COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO4242635
Nr. Reg. Comerțului J19/744/1993
Sediu Sat Lueta Com. Lueta, Harghita
Telefon 0266220722

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

FERENCZ MAGDOLNA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.07.1993
CAEN4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)1.410.781 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 1.410.781 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STAR PROD-COM SRL după CUI 4242635 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.818.728 lei
-6.0% vs 2024
Profit net 2025
130.403 lei
+854.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.6%
Față de sectorpeste 62% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 1.105.832 lei20102011: 1.192.659 lei20112012: 1.145.671 lei20122013: 1.129.097 lei20132014: 1.311.977 lei20142016: 1.621.649 lei20162017: 1.742.061 lei20172018: 1.923.252 lei20182019: 2.094.563 lei20192023: 2.947.090 lei20232024: 3.012.800 lei20242025: 2.818.728 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.818.728 lei 130.403 lei 5
2024 3.012.800 lei 13.658 lei 7
2023 2.947.090 lei 41.592 lei 7
2019 2.094.563 lei 19.789 lei 8
2018 1.923.252 lei 10.755 lei 8
2017 1.742.061 lei 4.190 lei 7
2016 1.621.649 lei 3.909 lei 6
2015 0 lei
2014 1.311.977 lei 15.988 lei 8
2013 1.129.097 lei 3.068 lei 7
2012 1.145.671 lei -8.684 lei 7
2011 1.192.659 lei 243 lei 7
2010 1.105.832 lei 1.363 lei 9
2009 1.067.621 lei 8.671 lei 8
2008 402.072 lei 7.089 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 66 zile−24 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 8 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,63%+4,18 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,73%−17,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,09×+0,55 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,91×−0,96 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 23,29%+19,86 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,17%+10,97 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,27%+17,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 563.746 lei+133.346 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,63× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,53×+0,28 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 103 zile−9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,68%+5,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 157 din 6.724 firme active cu bilanț depus (CAEN 4719)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 15.083 firme active din sector
SectorCAEN 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STAR PROD-COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STAR PROD-COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STAR PROD-COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STAR PROD-COM SRL, cu sediul în Sat Lueta Com. Lueta, are codul unic de înregistrare (CUI) 4242635, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J19/744/1993. Firma a fost înființată la data de 8 iulie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

La ultima verificare, STAR PROD-COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 1,4 mil. lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.818.728 lei și un rezultat net de 130.403 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STAR PROD-COM SRL?

STAR PROD-COM SRL (CUI 4242635) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STAR PROD-COM SRL în sectorul său?

STAR PROD-COM SRL ocupă locul 157 din 6.724 firme active cu bilanț depus în CAEN 4719 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STAR PROD-COM SRL față de firmele din același domeniu?

STAR PROD-COM SRL este mai veche decât 94% dintre cele 15.083 firme active cu CAEN 4719.

Este STAR PROD-COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STAR PROD-COM SRL (CUI 4242635) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STAR PROD-COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STAR PROD-COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are STAR PROD-COM SRL datorii la stat?

La ultima verificare, STAR PROD-COM SRL figura cu restanțe de 1.410.781 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în STAR PROD-COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STAR PROD-COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STAR PROD-COM SRL plătitoare de TVA?

Da, STAR PROD-COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STAR PROD-COM SRL?

În anul 2025, STAR PROD-COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.818.728 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STAR PROD-COM SRL?

Firmoscop analizează STAR PROD-COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Harghita →

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.