Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L.

CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 42490633 · J2020000712053
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO42490633
Nr. Reg. Comerțului J2020000712053
Sediu social Bld. Dacia nr. 36, bl. U54, ap. 29, Mun. Oradea, jud. BIHOR
Telefon 0751288962

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BRĂNESCU ANDREI-RĂZVAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.05.2020
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L. după CUI 42490633 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
544.592 lei
-5.0% vs 2024
Profit net 2025
-59.855 lei
-168.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-11.0%
Față de sectorpeste 15% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 24.285 lei24K lei20202021: 43.546 lei44K lei20212022: 131.518 lei132K lei20222023: 456.494 lei456K lei20232024: 572.108 lei572K lei20242025: 544.592 lei545K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 544.592 lei -59.855 lei 6
2024 572.108 lei 87.909 lei 3
2023 456.494 lei 92.488 lei 1
2022 131.518 lei 91.492 lei 1
2021 43.546 lei 14.173 lei
2020 24.285 lei 18.887 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 56 zile+35 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 15 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -10,99%−26,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 75,91%+48,44 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,32×−2,32 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,96×+2,59 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -211,55%−311,28 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -54,23%−128,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 25,64%−48,62 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 90.765 lei−99.938 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,93×+0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -8,26%−29,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8.403 din 19.937 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 60% dintre cele 32.262 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L., cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 42490633, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020000712053. Firma a fost înființată la data de 11 mai 2020 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 544.592 lei și un rezultat net de -59.855 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L.?

CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L. (CUI 42490633) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L. în sectorul său?

CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L. ocupă locul 8.403 din 19.937 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L. este mai veche decât 60% dintre cele 32.262 firme active cu CAEN 4100.

Este CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L. (CUI 42490633) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L.?

În anul 2025, CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 544.592 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L.?

Firmoscop analizează CONSTRUCTII PE BUNE CONCEPT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Bihor →

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.