Sari la conținut
FirmoscopFirmeGorj › NUESO SOLUTION S.R.L.

NUESO SOLUTION S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Sat Hobiţa Com. Peştişani
CUI 42559254 · J2020000378185
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NUESO SOLUTION S.R.L.
CUI 42559254
Nr. Reg. Comerțului J2020000378185
Sediu social Str. Constantin Brâncuşi nr. 124, Sat Hobiţa Com. Peştişani, jud. GORJ, 217341
Telefon 0785843143

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.05.2020
CAEN5231 · Activități de intermediere pentru transportul de marfă
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NUESO SOLUTION S.R.L. după CUI 42559254 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
114.000 lei
-18.0% vs 2024
Profit net 2025
11.432 lei
-48.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.0%
Față de sectorpeste 27% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.149 de firme din Activități de secretariat și servicii suport care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,7%.

Datorii / capital2.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 52.000 lei52K lei20202021: 89.950 lei90K lei20212022: 77.000 lei77K lei20222023: 116.900 lei117K lei20232024: 139.250 lei139K lei20242025: 114.000 lei114K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 114.000 lei 11.432 lei
2024 139.250 lei 22.029 lei 1
2023 116.900 lei 21.096 lei 1
2022 77.000 lei 17.021 lei
2021 89.950 lei 42.753 lei
2020 52.000 lei 30.237 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 102 zile−8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−26 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,03%−5,79 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 73,17%+7,86 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,37×−0,16 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,73×+0,85 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 97,59%−1,33 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 26,19%−8,13 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 26,83%−7,86 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,61×+0,44 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 11,7%−8,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 622 din 753 firme active cu bilanț depus (CAEN 5231)
Vechime relativămai veche decât 44% dintre cele 1.121 firme active din sector
SectorCAEN 5231 · Activități de intermediere pentru transportul de marfă →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 7 august 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 8211 · Activități combinate de secretariat → 5231 · Activități de intermediere pentru transportul de marfă
  • 7 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J18/378/2020 → J2020000378185

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NUESO SOLUTION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NUESO SOLUTION S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NUESO SOLUTION S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NUESO SOLUTION S.R.L., cu sediul în Sat Hobiţa Com. Peştişani, are codul unic de înregistrare (CUI) 42559254, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020000378185. Firma a fost înființată la data de 29 mai 2020 și are ca obiect principal de activitate Activități de intermediere pentru transportul de marfă (CAEN 5231).

La ultima verificare, NUESO SOLUTION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 114.000 lei și un rezultat net de 11.432 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NUESO SOLUTION S.R.L.?

NUESO SOLUTION S.R.L. (CUI 42559254) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NUESO SOLUTION S.R.L. în sectorul său?

NUESO SOLUTION S.R.L. ocupă locul 622 din 753 firme active cu bilanț depus în CAEN 5231 (Activități de intermediere pentru transportul de marfă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NUESO SOLUTION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

NUESO SOLUTION S.R.L. este mai veche decât 44% dintre cele 1.121 firme active cu CAEN 5231.

Este NUESO SOLUTION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare NUESO SOLUTION S.R.L. (CUI 42559254) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NUESO SOLUTION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NUESO SOLUTION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NUESO SOLUTION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NUESO SOLUTION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NUESO SOLUTION S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, NUESO SOLUTION S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NUESO SOLUTION S.R.L.?

În anul 2025, NUESO SOLUTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 114.000 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NUESO SOLUTION S.R.L.?

Firmoscop analizează NUESO SOLUTION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.